Hana Zagorová odpočívá na pražském Vyšehradě se svými rodiči, hrob zdobí podzimní motivy. Karel Vágner na kamarádku myslí denně, svěřil

Hrob Hany Zagorové
Hrob Hany Zagorové
Foto: ŽivotvČesku
Alena Šindelářová, Pavel Vičar | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 10. 2023

Už je tomu více jak rok, co odešla do hudebního nebe legendární zpěvačka Hana Zagorová (†75). Místo svého posledního odpočinku si pěvkyně vybrala sama - na pražském Vyšehradě chtěla být pochována v rodinné hrobce, kde už odpočívají její rodiče. Pro ŽivotvČesku.cz Karel Vágner, který s umělkyní úzce spolupracoval a přátelil se s ní, uvedl, že hrob, který aktuálně zdobí podzimní motivy, ještě nenavštívil, což má v plánu změnit.

Rodinný hrob Zagorových se nachází na vyšehradském hřbitově. Je zde pochováno mnoho českých slavných osobností a hudebních velikánů, například skladatel Bedřich Smetana, operní pěvkyně Ema Destinnová či zpěvák Waldemar Matuška. Na první pohled nic nenasvědčuje tomu, že v jednom z hrobů je pochována i poměrně nedávno zesnulá populární zpěvačka Hana Zagorová.

Na hrobu slavné zpěvačky a jejích rodičů se nachází několik květin, a to včetně čerstvě řezaných, které Hanka Zagorová milovala, a nechybí ani růžový vřes, který k podzimu neodmyslitelně patří, o čemž vypovídají aktuální snímky. Na ozdobu jsou na krycí desce z kamene položeny tři kaštany.

"Ještě jsem tam od doby, kdy jsme tam Hanku ukládali, nebyl. Ale chystám se to napravit," řekl pro ŽivotvČesku.cz Karel Vágner s tím, že se stále plně nesmířil s odchodem kamarádky. "Myslím na ni denně," doplnil smutným hlasem.

Rodiče oblíbené umělkyně byli původně pochováni na Kokořínsku v místech, kde měla Zagorová chalupu. Když pak ale zpěvačka nemovitost prodala, nechala jejich ostatky přemístit na Vyšehrad, kde si přála navždy spočinout i ona.

Hana Zagorová se celoživotně potýkala se zdravotními problémy, které souvisely s vrozenou poruchou krvetvorby. Jejímu zdraví neprospělo prodělání nemoci covid-19 v roce 2020. Od té doby se její zdravotní stav rapidně zhoršoval a 26. srpna 2022 odešla národem milovaná Hanička Písnička do hudebního nebe.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.