Hasiči na Štědrý den likvidovali v celém Česku 48 požárů, o jeden více než v loňském roce

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Hasiči ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 12. 2020

Hasiči na Štědrý den v Česku zasahovali u 48 požárů, což odpovídá dlouhodobému dennímu průměru. Proti loňskému 24. prosinci je to o jeden požár méně. Hasiči letos zasahovali například také u vykolejení vagonu vlaku u Českých Budějovic, nehoda se obešla bez zranění. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru ČR Nicole Studená.

"Z pohledu hasičů byl Štědrý den klidný," uvedla mluvčí. Vedle požárů hasiči vyjížděli také k 23 dopravním nehodám, 15 únikům látek a 171 technickým zásahům.

Škodu zhruba 1,5 milionu korun způsobil požár chaty na Rakovnicku. Jeden člověk byl zraněn. Příčinou vzniku ohně byla nedbalost. "V Brně zase likvidovali hasiči požár zahradního domku, při kterém byla v požářišti nalezena osoba bez známek života. Výše hmotné škody, rovněž tak jako příčina vzniku požáru, jsou nadále předmětem šetření," uvedla mluvčí.

V Praze ve Strašnicích hořela v noci na dnešek izolace na střeše osmipatrového panelového domu. Evakuováno muselo být 30 lidí, nikdo nebyl zraněn. Plameny nezasáhly žádný byt. Škoda je zhruba 100.000 korun. "Příčinou je neprokázané zavinění cizí osobou," uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

Dva požáry v noci na dnešek likvidovali hasiči v Ústeckém kraji. Škoda za 300.000 korun vznikla při požáru v obývacím pokoji bytu v Petrovické ulici v Ústí nad Labem - Božtěšicích. Hořet tam začalo před 19:00. K druhému požáru v bytě vyjeli hasiči hodinu po půlnoci, do ulice U Pramenu v Lounech. "Shořel svícen. Větší škoda nevznikla," uvedl krajský mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Podle operačního důstojníka hasičů v Libereckém kraji byla noc klidná. "Do půlnoci jsme měli jen pár událostí, otevření nějakých bytů a tak," dodal.

Na Štědrý den vyhořel obývací pokoj v panelovém bytě na největším plzeňském sídlišti Lochotín. Prskavka zapálila vánoční stromek. Škoda činí zhruba 250.000 korun, řekl dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. "Stromek začal hořet kolem 18:30 v Rabštejnské ulici. Oheň se rozšířil na sedací soupravu, podlahu i stěnu," uvedl.

Na Vysočině měli hasiči relativně klidný Štědrý večer s deseti zásahy, většinou kvůli technické pomoci při nouzovém otevírání dveří nebo odstranění stromu ze silnice. Před půlnocí vyjeli k ohlášenému požáru dřeva v kotelně, který se ale obešel beze škody, vyplývá z informací na jejich webu.

Hasiči na jihu Čech měli podle mluvčí Venduly Matějů od 17:00 Štědrého dne do dnešních 7:00 šest zásahů. "Jednalo se jen o technické zásahy nesouvisejícími s Vánocemi," řekla. Jedním z nich byl v Písku odtažení nepojízdného elektrobusu z křižovatky.

Bilance požárů 24. prosince

RokPočet požárů
201224
201350
201460
201545
201648
201760
201844
201947
202048

Zdroj: HZS ČR

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.