Heidi Janků prozradila, že příchod nového roku oslaví v hotelu. Rozhodně dodrží, že jíst se nemá nic, co má peří

Zpěvačka Heidi Janků
Zpěvačka Heidi Janků
Foto: Se svolením Heidi Janků
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 12. 2021

Blíží se Silvestr a s ním také oslavy konce roku - zároveň i toho nadcházejícího. Zpěvačka Heidi Janků (59) byla loni s kamarádkami doma, ale tentokrát vyráží společně na dámskou jízdu do Rakouska. "Jedu s nimi do jednoho hotelu kousek od Kaprunu. Máme tam s Yvettou Blanarovičovou připravený menší program, i když se musím přiznat, že nerada zpívám na Silvestra, přijde mi, že se lidé musí nuceně bavit a veselit," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Už za pár dní dojde rok 2021 ke svému konci a plány na silvestrovské oslavy už mají mnozí dobře promyšlené. Heidi Janků zůstane přes vánoční svátky doma, protože si chce užít klid a zrekonstruovaný dům, na kterém dlouhé měsíce pracovala. Ale Silvestra a Nový rok stráví ve společnosti přátel v zahraničí, kam se vydá také za prací.

"Každý rok je to trochu jiné, loni samozřejmě nic nebylo. Silvestra jsem oslavila jenom ve společnosti kamarádek. Sice bujaře, ale pouze ve třech. Ale letos s nimi budu zase, podařilo se nám to naplánovat a jedeme do jednoho hotelu kousek od Kaprunu (obec v rakouském Salcbursku, pozn. red.), kde bude česká klientela. Navíc tam mám vystoupení. Máme s Yvettou Blanarovičovou připravený takový menší program a budu brát s sebou tyhle kamarádky, se kterými jsem strávila loňský konec roku. Jsem si jistá, že to bude zase bujaré a hezké (směje se). Ale musím se přiznat, že nerada zpívám na Silvestra, přijde mi, že se lidé musí nuceně bavit a veselit, protože je toho 31. prosince… Mně to popravdě moc k veselení nepřijde, protože budeme zase o rok starší. Ale na druhou stranu, pokud se sejde dobrá parta lidí spíše v úzkém kruhu a probíhá to nenásilné, tak je to fajn," vyjádřila se Heidi Janků pro ŽivotvČesku.cz s tím, že hotel, v němž bude ubytovaná, není zas tak velký. Proto si myslí, že to může být ve finále v menší společnosti nakonec příjemné.

Na Nový rok se pak drží řada tradic, stejně jako přísloví: Jak na Nový rok, tak po celý rok. Takže by se mělo vyhýbat například praní prádla, má přinést neštěstí, nebo zametání a úklidu, aby se nevymetlo z domu štěstí. Novoroční zvyky jsou spojené také s jídlem, kdy by se neměla jíst pernatá nebo ryby – pak by údajně uletělo nebo uplavalo štěstí. Čočka se pak naopak má jíst, protože se člověka budou držet celý rok peníze.

"Jak se říká, že se nemá jíst nic, co má peří, tak to dodržuji. Asi budu mít i čočkovou polévku, protože v hotelu, kde budu, jsou čeští hosté, stejně tak i personál. Čili tradice, které jsou u nás v Česku zavedené, budou i v Rakousku. Takže o ně určitě nepřijdu," dodala pro ŽivotvČesku.cz sympatická zpěvačka, která v nadcházejícím roce oslaví významné životní jubileum – šedesátiny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.