Heidi Janků zveřejnila 41 let starý snímek ze spartakiády. Byl to pro mě zážitek, říká zpěvačka, která je na fotce k nepoznání

Zpěvačka Heidi Janků
Zpěvačka Heidi Janků
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 29. 10. 2021

Zpěvačka Heidi Janků (58) se v poslední době čas od času ráda ponoří na vzpomínek na časy již minulé. Na sociální síti zveřejnila fotografii, na které by ji leckdo nepoznal - jde o snímek ze spartakiády roku 1980, kdy jí bylo pouhých 17 let. Jde pro ni o jednu z krásných vzpomínek na bezstarostná studentská léta. "Vím, že někdo to bere jako socialistickou přehlídku, ale my jsme to měly úplně jinak," řekla Heidi Janků pro ŽivotvČesku.cz k snímku, na kterém mělo mnoho fanoušků problém ji mezi ostatními děvčaty identifikovat.

Heidi Janků je dnes slavnou zpěvačkou, pro kterou jsou charakteristické dlouhé tmavé vlasy a postava jako lusk. Štíhlá a krásná byla vždy, jak dokládá 41 let starý snímek, který zveřejnila na sociální síti. Mnozí by mohli mít problém ji na něm poznat a není se čemu divit, má na něm totiž světlé kratší vlasy a foto je černobílé. Na spartakiádu, kde byla Heidi se svými kamarádkami před lety zachycena, má zpěvačka skvělé vzpomínky.

"Pro mě to byla první samostatná cesta s holkami ze třídy. Vím, že někdo to bere jako socialistickou přehlídku, ale my jsme to braly úplně jinak. Pro nás to byla příležitost se dostat na pár dní z dohledu rodičů. My jsme si to docela užily," řekla Heidi Janků pro ŽivotvČesku.cz.

Hromadná tělocvičná vystoupení se konala každých pět let až do roku 1985, Heidi tedy stihla předposlední spartakiádu."Vzpomínám na to ráda, pro mě to byl zážitek. Já, holka z Ostravy, jsem najednou byla v Praze. Navíc už jen to, že jsme se s holkami do Prahy opravdu dostaly, to se každému nepoštěstilo," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka.

Na sociálních sítích nechala Heidi Janků své fanoušky hádat, kde přesně se na fotce nachází. Její nejvěrnější fanoušci ji našli okamžitě, jiní si ji ale pletli s jinými děvčaty. Leckoho zmátlo právě to, že zatímco dnes je zpěvačka tmavovláska, před lety měla vlasy světlé.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.