Helena Houdová si pomazala tvář krví. Menstruace je posvátná, uvedla ke kontroverznímu příspěvku

Někdejší královna krásy Helena Houdová
Někdejší královna krásy Helena Houdová
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 12. 2020

Helena Houdová (40) vyvolala svým příspěvkem na sociálních sítích pořádnou vlnu emocí a různých názorů. U snímku, na němž je někdejší královna krásy z roku 1999 s prsty a tváří od krve, se rozepsala o menstruaci. Podle ní jde o posvátný dar. "Tento post je pro všechny dívky," uvedla v úvodu.

Současná sexuální koučka vyvolala svým poměrně kontroverzním snímku silnou diskuzi. "Tento post je pro všechny dívky. Tvoje tělo má v sobě obrovskou sílu. Tvoje menstruační krev je posvátná. Jsi ztělesněním božského ženství. Díky své menstruaci můžeš dát život dalšímu člověku. Každý měsíc vylučuješ toxiny ze svého těla. Každý měsíc můžeš se svou krví nechat odejít to, co už ti dál neslouží,“ uvedla na začátku svého vyjádření Houdová.

Ke svému příspěvku přidala i fotografii, na které je s obličejem a s prsty potřísněnými nejspíše vlastní menstruační krví.

"Tvoje emoce, které možná každý měsíc cítíš, jsou důležité a vítané, jsou kompasem tvých hranic a toho, co je potřeba změnit. Každý měsíc nekrvácíš jen za sebe, ale necháváš odcházet energetické bloky, utrpení, bolesti a nesplněné sny členů své rodiny a své komunity. Čistíš za muže, děti i starší, kteří tento dar nemají. Tvůj posvátný Moon je dar. Pro Tebe a celý svět okolo,“ uvedla dále Helena Houdová.

Sexuální koučka se v poslední době řadí k poměrně kontroverzním osobnostem. Právě »krvavý« příspěvek proměnil diskuzi pod snímkem ve velmi protichůdnou diskuzi. Jedni snímek kvitují, druzí jsou naopak přesvědčeni, že je za hranicí vkusu.

Houdová po vítězství v soutěži krásy prorazila v zahraničí, pracovala pro několik významných módních značek. V roce 2008 se vdala za filmového producenta Omara Amanata, s nímž má s ním tři děti - Dariena (12) a Daveeda (9) a dceru Deiu (7). Po rozvodu cestuje s dětmi po světě, aktuálně žije na Bali.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.