Reklama:

Helena Vondráčková bude mít už za pár týdnů koncert. Manžel nastínil, jak se na něj půjde dostat

Helena Vondráčková s manželem Martinem Michalem
Helena Vondráčková s manželem Martinem Michalem
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 4. 2021

Patří k pěveckým legendám české hudební scény. Zpěvačka Helena Vondráčková (73) musela kvůli koronavirové epidemii a s ní spojenými vládními restrikcemi na čas odložit všechna vystoupení a koncertní turné. Jenže teď už zná termín svého prvního letošního vystoupení a její manžel pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak se na něj fanoušci budou moct dostat. "Termín je 8. června a momentálně řešíme, že by postačit měla vstupenka a antigenní test," řekl Martin Michal.

Reklama:

Helena Vondráčková musela stejně jako celá umělecká scéna zareagovat na vládní opatření a zrušit všechna naplánovaná vystoupení, a to už od poloviny loňského roku, ale i na jarní sezónu 2021. "Naštěstí zatím netratíme, protože jsme počítali s tím, že i jaro bude vypadat z pohledu realizace koncertů a vystoupení špatně. Dalo se to předpovídat. První termín koncertu máme naplánovaný na 8. června," řekl Martin Michal pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Podle něj by měl stačit antigenní test, který je významně levnější než PCR. "Zatím je vše v řešení a nic není definitivní. Také čekáme, jaká opatření přijme vláda. Nicméně věříme, že se začne kultura probouzet a náš koncert už nic nenaruší," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové s tím, že v současnosti pravidla vstupu na koncert řeší s hygienou.

Nadějí v posunu k normálnímu životu se stalo očkování. Zdravotníci v Česku aplikovali od začátku očkování přes dva miliony dávek vakcíny proti onemocnění covid-19. Alespoň jednu dávku dostalo přes 1,34 milionu lidí, obě potřebné dávky má 692.274 obyvatel Česka, kde žije 10,7 milionu lidí.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: