Helena Vondráčková bude mít už za pár týdnů koncert. Manžel nastínil, jak se na něj půjde dostat

Helena Vondráčková s manželem Martinem Michalem
Helena Vondráčková s manželem Martinem Michalem
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 4. 2021

Patří k pěveckým legendám české hudební scény. Zpěvačka Helena Vondráčková (73) musela kvůli koronavirové epidemii a s ní spojenými vládními restrikcemi na čas odložit všechna vystoupení a koncertní turné. Jenže teď už zná termín svého prvního letošního vystoupení a její manžel pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak se na něj fanoušci budou moct dostat. "Termín je 8. června a momentálně řešíme, že by postačit měla vstupenka a antigenní test," řekl Martin Michal.

Helena Vondráčková musela stejně jako celá umělecká scéna zareagovat na vládní opatření a zrušit všechna naplánovaná vystoupení, a to už od poloviny loňského roku, ale i na jarní sezónu 2021. "Naštěstí zatím netratíme, protože jsme počítali s tím, že i jaro bude vypadat z pohledu realizace koncertů a vystoupení špatně. Dalo se to předpovídat. První termín koncertu máme naplánovaný na 8. června," řekl Martin Michal pro ŽivotvČesku.cz.

Podle něj by měl stačit antigenní test, který je významně levnější než PCR. "Zatím je vše v řešení a nic není definitivní. Také čekáme, jaká opatření přijme vláda. Nicméně věříme, že se začne kultura probouzet a náš koncert už nic nenaruší," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz manžel zpěvačky Heleny Vondráčkové s tím, že v současnosti pravidla vstupu na koncert řeší s hygienou.

Nadějí v posunu k normálnímu životu se stalo očkování. Zdravotníci v Česku aplikovali od začátku očkování přes dva miliony dávek vakcíny proti onemocnění covid-19. Alespoň jednu dávku dostalo přes 1,34 milionu lidí, obě potřebné dávky má 692.274 obyvatel Česka, kde žije 10,7 milionu lidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.