Helena Vondráčková hvězdou slavné pohádky: S rolí šíleně smutné princezny žiju dodnes, přiznala

Helena Vondráčková je legenda české hudební scény
Helena Vondráčková je legenda české hudební scény
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 12. 2020

Helena Vondráčková (73) je fenomenální zpěvačka, která si právem vysloužila své místo na české hudební scéně. Ale kromě jejího hudebního talentu předvedla také ten herecký v slavné pohádce Šíleně smutná princezna, kde ztvárnila královskou dceru, která se zahalila do smutku, a o její úsměv usilovalo celé království. Pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínala na to, jaké bylo natáčení a co vlastně stojí za neutichajícím úspěchem dnes již legendárního filmu.

Helena Vondráčková je hvězdou pro mnoho generací a má fanoušky nejen mezi dětmi, dospělými, ale i starší generací. Díky svému nadání, dřině a odhodlání se vypracovala tam, kde je dnes. Jako mladá dívka získala roli princezny Heleny v krásné pohádce, která je každoročně součástí vánočního televizního programu - Šíleně smutné princezně, ve které si zahrála po boku největších hereckých velikánů českého filmu.

"Na pohádku Šíleně smutná princezna vzpomínám jen s láskou a radostí. Je to krásná vzpomínka – jednak na celé natáčení, ať už v zámecké zahradě Blatná nebo na krásném zámku v Bojnicích. Vzpomínám na všechna milá setkání s ohromnými hereckými hvězdami – panem Kemrem, panem Marvanem, Stellinkou Zázvorkovou nebo Bohuškem Záhorským. Na to člověk nikdy nemůže zapomenout," přiznala Helena Vondráčková pro ŽivotvČesku.cz.

"Setkávám se s tím, že mě hlavně malé děti oslovují jako princeznu. Je to neskutečné, jak je ten film obrovský fenomén. Šíleně smutná princezna oslovila tolik generací, když vezmeme v potaz, kdy byla natočená. Mám radost, je to moc příjemné a milé," prozradila pro ŽivotvČesku.cz legendární zpěvačka, která má na kontě desítky úspěšných alb a hitů.

"Dodnes používám písničky z pohádky na svých koncertech. Je až neuvěřitelné, že Honza Hammer jr., kterému bylo tehdy 18 let, napsal písně, které byly tak nadčasové, že jsou moderní i teď a lidé si je oblíbili a rádi je poslouchají," dodala Helena Vondráčková pro ŽivotvČesku.cz.

Zpěvačka Helena Vondráčková (73) se svým manželem Martinem Michalem (61) se obrátili na pr...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu