Helena Vondráčková hvězdou slavné pohádky: S rolí šíleně smutné princezny žiju dodnes, přiznala

Helena Vondráčková
Helena Vondráčková
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 12. 2020

Helena Vondráčková (73) je fenomenální zpěvačka, která si právem vysloužila své místo na české hudební scéně. Ale kromě jejího hudebního talentu předvedla také ten herecký v slavné pohádce Šíleně smutná princezna, kde ztvárnila královskou dceru, která se zahalila do smutku, a o její úsměv usilovalo celé království. Pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínala na to, jaké bylo natáčení a co vlastně stojí za neutichajícím úspěchem dnes již legendárního filmu.

Helena Vondráčková je hvězdou pro mnoho generací a má fanoušky nejen mezi dětmi, dospělými, ale i starší generací. Díky svému nadání, dřině a odhodlání se vypracovala tam, kde je dnes. Jako mladá dívka získala roli princezny Heleny v krásné pohádce, která je každoročně součástí vánočního televizního programu - Šíleně smutné princezně, ve které si zahrála po boku největších hereckých velikánů českého filmu.

"Na pohádku Šíleně smutná princezna vzpomínám jen s láskou a radostí. Je to krásná vzpomínka – jednak na celé natáčení, ať už v zámecké zahradě Blatná nebo na krásném zámku v Bojnicích. Vzpomínám na všechna milá setkání s ohromnými hereckými hvězdami – panem Kemrem, panem Marvanem, Stellinkou Zázvorkovou nebo Bohuškem Záhorským. Na to člověk nikdy nemůže zapomenout," přiznala Helena Vondráčková pro ŽivotvČesku.cz.

"Setkávám se s tím, že mě hlavně malé děti oslovují jako princeznu. Je to neskutečné, jak je ten film obrovský fenomén. Šíleně smutná princezna oslovila tolik generací, když vezmeme v potaz, kdy byla natočená. Mám radost, je to moc příjemné a milé," prozradila pro ŽivotvČesku.cz legendární zpěvačka, která má na kontě desítky úspěšných alb a hitů.

"Dodnes používám písničky z pohádky na svých koncertech. Je až neuvěřitelné, že Honza Hammer jr., kterému bylo tehdy 18 let, napsal písně, které byly tak nadčasové, že jsou moderní i teď a lidé si je oblíbili a rádi je poslouchají," dodala Helena Vondráčková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.