Helena Vondráčková nemá skvělou postavu po sedmdesátce jen tak. Prozradila, co všechno musí obětovat

Zpěvačka Helena Vondráčková
Zpěvačka Helena Vondráčková
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 6. 2021

Patří k pěveckým legendám české hudební scény. Zpěvačka Helena Vondráčková (73) musela kvůli koronavirové epidemii a s ní spojenými vládními restrikcemi na čas odložit všechna vystoupení a koncertní turné. Teď už ovšem opět vystupuje. Ve svém věku stále patří k ženám, které si hlídají postavu a musí být neustále aktivní. "Jsem pořád v pohybu a každé ráno cvičím," řekla pro ŽivotvČesku.cz respektovaná umělkyně.

Zpěvačka Helena Vondráčková patří k těm slavným dámám, které jakoby zastavily čas. Za pár dnů oslaví své 74. narozeniny, ale věk je v jejím případě opravdu jen číslo. Držitelka několika ocenění Český Slavík vždy překypuje pozitivní energií, vždy je skvěle naladěná a usměvavá. Jenže nemá to zadarmo. Musí na sobě stále tvrdě makat.

"Neznám, jak se říká, co je dlouho sedět. Jsem neustále v pohybu a každé ráno cvičím. Něco z jógy, pak spinální cviky, dám si dřepy a celkově procvičuji celé tělo, což mi zabere tak hodinu, ale nikdy nevynechám," popsala pro ŽivotvČesku.cz oblíbená zpěvačka, která nepopřela, že si hlídá stravu.

"Pravidelně jím, ale jím všechno. Jen se nepřejídám a jídlo si dávám lehčí. U mě hraje důležitou roli ve stravě to, že musí být odlehčená a pak to jde všechno samo," dodala fenomenální zpěvačka Helena Vondráčková pro ŽivotvČesku.cz čím si udržuje skvělou formu.

Ve snaze udržet si mladistvý vzhled je podle ní důležitý i dostatek spánku, minimálně osm hodin denně. Hlavním elixírem na věčné mládí jsou ale podle jejích slov láska a vnitřní harmonie.

Helena Vondráčková (75), jedna z největších ikon české populární hudby, tráví prázdninové ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.