Helena Vondráčková o pohádce Šíleně smutná princezna: Splnil se mi můj dívčí sen, vzpomíná

Zpěvačka Helena Vondráčková
Zpěvačka Helena Vondráčková
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 4. 12. 2020

Zpěvačka Helena Vondráčková (73), legenda české hudební scény, ztvárnila na konci šedesátých let také hlavní roli krásné princezny v pohádce Šíleně smutná princezna, která patří dodnes ke každoročním klasikám vánočního televizního programu. Pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínala na princeznu zahalenou »závojem smutku«, která si ve filmu také hned několikrát zazpívala.

Helena Vondráčková je úspěšná zpěvačka, která má za sebou nespočet ocenění a hudebních úspěchů. Vyzkoušela si však také hereckou roli a to rovnou tu hlavní v pohádce režiséra a scénáristy Bořivoje Zemana (†79) Šíleně smutná princezna. Tam ztvárnila postavu královské dcery Heleny, která se rozhodla vzdát smíchu a zahalila se do smutku. Společně s kolegou a zpěvákem Václavem Neckářem (77) alias princem Václavem, si nejen zahráli bok po boku, ale také zazpívali. Mezi slavné písně z filmu patří třeba balada Slza z tváře padá, duet Já už to vím nebo skladba Miluju a maluju.

"Vzpomínám na to s velkou láskou. Splnil se mi můj dívčí sen stát se princeznou, protože odmalinka jsem si na ni hrála. Tahle nabídka mě zastihla, když jsem byla druhým rokem v Divadle Rokoko. Mě i Vaška moc potěšila. Byli jsme šťastní, že takový pan režisér, jakým byl Bořivoj Zeman, nás do toho naangažoval," řekla Helena Vondráčková pro ŽivotvČesku.cz.

"Byla to neskutečně milá, sympatická a nádherná spolupráce, která byla ještě umocněná tím, že jsme se tam setkávali s absolutními hvězdami naší kinematografie a divadel. To byli všichni herci kolem nás včetně Stellinky Zázvorkové, pana Kemra, pana Marvana nebo Bohuška Záhorského. Hrál tam dokonce i náš ředitel z Rokoka Darek Vostřel," zavzpomínala na pohádku fenomenální zpěvačka a představitelka princezny Heleny pro ŽivotvČesku.cz.

"Letos se na Šíleně smutnou princeznu asi podívám, protože stejně nemám co dělat. Pouštím si to vždycky, když to běží – třeba u toho s Martinem strojíme stromeček nebo při tom něco dělám. Ale zajímavé je, že občas ještě nacházím věci, které jsem ani nevěděla, že tam byly. Mám radost, že pohádka oslovila hned několik generací a dodnes nezestárla. Je aktuální a líbivá," dodala Helena Vondráčková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.