Helena Vondráčková s manželem promluvili o očkování. A vyhlásili první termín koncertní šňůry

Martin Michal s manželkou Helenou Vondráčkovou
Martin Michal s manželkou Helenou Vondráčkovou
Foto: nextfoto.cz

Patří k pěveckým legendám české hudební scény. Zpěvačka Helena Vondráčková (73) musela kvůli koronavirové epidemii a s ní spojenými vládními restrikcemi na čas odložit všechna vystoupení a koncertní turné. S manželem a podnikatelem Martinem Michalem ale přiznávají, že očkování je cesta, jak by se dalo vrátit k plnohodnotnému kulturnímu životu. "Čekáme na očkování, jak na boží smilování," řekl pro ŽivotvČesku.cz osudový muž pěvecké legendy.

Helena Vondráčková musela stejně jako celá umělecká scéna zareagovat na vládní opatření a zrušit všechna naplánovaná vystoupení, a to už od poloviny loňského roku, ale i na jarní sezónu 2021. "Naštěstí zatím netratíme, protože jsme počítali s tím, že i jaro bude vypadat z pohledu realizace koncertů a vystoupení špatně. Dalo se to předpovídat. První termín koncertu máme naplánovaný na 8. června," řekl Martin Michal pro ŽivotvČesku.cz s tím, že pokud nedojde ke zlepšení epidemie koronaviru a nadále bude panovat krizový stav, tak se samozřejmě podřídí tomu, co v té době zavede vláda.

Nadějí v posunu k normálnímu životu se stalo očkování. S prvním březnovým dnem se mohou nově hlásit do rezervačního systému na vakcinaci proti onemocnění covid-19 také lidé nad 70 let. Od poloviny ledna to bylo přístupné pouze seniorům nad 80 let a také zdravotníkům jakožto nejrizikovějším skupinám.

"Zatím nejsme očkovaní a vyčkáváme, až na nás přijde řada. S Helenkou čekáme na očkování, jak na boží smilování," řekl Martin Michal pro ŽivotvČesku.cz s tím, že s manželkou společně tráví čas doma v klidu a eliminují rizika nákazy.

Fenomenální zpěvačka Helena Vondráčková (73) se zařadila do skupiny obyvatel Česka, kteří ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.