Helenu Vondráčkovou propustili z nemocnice po pádu ze schodů domů. Je potlučená, popsal Martin Michal s tím, co teď zpěvačku čeká

Helena Vondráčková s manželem
Helena Vondráčková s manželem
Foto: Se svolením Heleny Vondráčkové / Foto s vědomím Františka Jiráska
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 9. 2023

Stačila malá nepozornost a život české pěvecké legendy se otočil vzhůru nohama. Zpěvačka Helena Vondráčková (76) v pátek v ranních hodinách spadla ve svém domě v Řitce nedaleko Prahy ze schodů a musela být převezena do Ústřední vojenské nemocnice. "Helču už propustili, prošla řadou lékařských vyšetření a vše dopadlo naštěstí bez nutnosti hospitalizace. Je ale potlučená," popsal pro ŽivotvČesku.cz manžel zpěvačky Martin Michal poměrně dost smutným hlasem, z něhož bylo znát, že do poslední chvíle trnul strachem o svou osudovou ženu.

Ve čtvrtek večer populární zpěvačka nechyběla na narozeninové oslavě producenta Františka Janečka. "Pak jsme jeli domů a ráno se šla Helča napít a upadla na šestém schodě. Hned jsem volal záchranku," popsal pro ŽivotvČesku.cz Martin Michal momenty, kdy měl o svou manželku obrovský strach.

Management zpěvačky okamžitě kvůli nešťastnému pádu přesunul veškerá její vystoupení a pracovní závazky. V pátek v odpoledních hodinách už bylo více jasno, jak na tom česká hudební legenda po zdravotní stránce je.

"Naštěstí vyšetření neprokázala, že by šlo o něco více závažného, že by to vyžadovalo delší pobyt v nemocnici. Nicméně potlučená Helča po pádu logicky je a již z nemocnice míří domů. Naštěstí se jí nic vážnějšího nestalo. Ulevilo se mi, teď ale bude potřebovat klid a nabrat síly a oklepat se z toho šoku," dodal pro ŽivotvČesku.cz manžel věhlasné umělkyně, kterému se o celé situaci vůbec nemluvilo lehce, bylo na něm znát, že má o svou životní lásku nemalé obavy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.