Herec Keanu Reeves šel dohola a shodil plnovous. Radikální proměnou omládl o hromadu let

Herec Keanu Reeves
Herec Keanu Reeves
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 10. 2020

Herec Keanu Reeves (56), známý jako chladnokrevný zabiják John Wick ze stejnojmenné filmové série, vždy patřil mezi krasavce Hollywoodu. Pak se rozhodl nechat narůst delší vlasy, neupravený plnovous a změnil dobře známou image. Teď se však nechal po letech znovu ostříhat, shodil husté vousy a rázem omládl o pěknou řádku let. Jenže taková proměna měla svůj důvod.

Kanadský herec a hudebník s libanonskými kořeny má za sebou řadu úspěšných filmových rolí. Proslavil se jako Thomas Anderson alias Neo v kultovní sci-fi sérii Matrix, vymítač zla John Constantine po boku krásné herečky Rachel Weisz (50) ve fantasy thrilleru Constantine z roku 2005 nebo nově jako nekompromisní zabiják John Wick.

Přesto, že v minulosti vousy nenosil a udržoval si spíše kratší sestřih, v předchozích letech si pěstoval delší vlasy a mohutný plnovous. Někteří si nebrali servítky a vyjadřovali se k jeho vzhledu s hodnocením, že vypadá jako chlápek z ulice a »neupravený look« mu přidává hromadu let navíc. Takovým kritikům by teď ale zřejmě vyschlo v ústech, protože Reeves se rozhodl vrátit do mladých let, kdy měl oholenou hlavu a žádné vousy. Jeho proměnu určitě ocenila i dlouholetá přítelkyně a výtvarná umělkyně Alexandra Grant (47). Ale co ho vedlo k tak radikální změně?

Hlavním důvodem bylo to, že hollywoodská hvězda natáčí v Berlíně další, v pořadí již čtvrté pokračování Matrix 4, které má vstoupit do kin na konci příštího roku. A právě pro roli Nea se zbavil všech vlasů a plnovousu, aby se vrátil ke vzhledu známého sci-fi hrdiny. Čtvrtý film bude jako první vytvořen digitálně. "Lana Wachovski napsala krásný scénář, který ve mně rezonoval. Proto jsem to vzal. Pracovat s ní znovu je úžasné. Bylo to vážně zvláštní a myslím si, že příběh v sobě nese řadu podstatných věcí, které stojí za vyslechnutí," řekl Keanu Reeves ke své slavné roli, jak uvedl americký Collider.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.