Herec Keanu Reeves šel dohola a shodil plnovous. Radikální proměnou omládl o hromadu let

Herec přiznal lásku k herečce Sandře Bullock
Herec přiznal lásku k herečce Sandře Bullock
Foto: Profimedia.cz

Herec Keanu Reeves (56), známý jako chladnokrevný zabiják John Wick ze stejnojmenné filmové série, vždy patřil mezi krasavce Hollywoodu. Pak se rozhodl nechat narůst delší vlasy, neupravený plnovous a změnil dobře známou image. Teď se však nechal po letech znovu ostříhat, shodil husté vousy a rázem omládl o pěknou řádku let. Jenže taková proměna měla svůj důvod.

Kanadský herec a hudebník s libanonskými kořeny má za sebou řadu úspěšných filmových rolí. Proslavil se jako Thomas Anderson alias Neo v kultovní sci-fi sérii Matrix, vymítač zla John Constantine po boku krásné herečky Rachel Weisz (50) ve fantasy thrilleru Constantine z roku 2005 nebo nově jako nekompromisní zabiják John Wick.

Přesto, že v minulosti vousy nenosil a udržoval si spíše kratší sestřih, v předchozích letech si pěstoval delší vlasy a mohutný plnovous. Někteří si nebrali servítky a vyjadřovali se k jeho vzhledu s hodnocením, že vypadá jako chlápek z ulice a »neupravený look« mu přidává hromadu let navíc. Takovým kritikům by teď ale zřejmě vyschlo v ústech, protože Reeves se rozhodl vrátit do mladých let, kdy měl oholenou hlavu a žádné vousy. Jeho proměnu určitě ocenila i dlouholetá přítelkyně a výtvarná umělkyně Alexandra Grant (47). Ale co ho vedlo k tak radikální změně?

Hlavním důvodem bylo to, že hollywoodská hvězda natáčí v Berlíně další, v pořadí již čtvrté pokračování Matrix 4, které má vstoupit do kin na konci příštího roku. A právě pro roli Nea se zbavil všech vlasů a plnovousu, aby se vrátil ke vzhledu známého sci-fi hrdiny. Čtvrtý film bude jako první vytvořen digitálně. "Lana Wachovski napsala krásný scénář, který ve mně rezonoval. Proto jsem to vzal. Pracovat s ní znovu je úžasné. Bylo to vážně zvláštní a myslím si, že příběh v sobě nese řadu podstatných věcí, které stojí za vyslechnutí," řekl Keanu Reeves ke své slavné roli, jak uvedl americký Collider.

Herecká kariéra mu za dosavadní působení přinesla velké množství slavných rolí a významná ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu