Herec Miroslav Táborský: Někteří kolegové covid prodělali a není to prý hezký zážitek do života, říká

Herec Miroslav Táborský promluvil o současné době
Herec Miroslav Táborský promluvil o současné době
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 11. 2020

Lidé si herce Miroslava Táborského (61) zamilovali z řady jeho rolí, kterých se zhostil s naprostou lehkostí a bravurně. Rodilý Pražák, kterého v nechtěli v jeho mládí z kádrových důvodů přijmout na DAMU, aktuálně jako řada herců je bez výrazných pracovních závazků. Stejně jako všichni čeká, až se rozvolní opatření. Sám nepochybuje, že koronovirová infekce může představovat velké riziko. "Někteří kolegové to prodělali v těžší formě a říkali, že to není nic hezkého," prozradil respektovaný herec pro ŽivotvČesku.cz.

Aktuálně tráví Miroslav Táborský s rodinou čas na své milované chatě, kde si čekání na rozvolnění opatření krátí různými pracemi. Netají se ale tím, že jeviště mu chybí.

"Chybí mi hodně divadlo. Naštěstí jsem měl nějaké natáčení a namlouvání audioknih, takže nějakou práci jsem měl. Ale divadelní sezóna, protože měl být hodně nahuštěný podzim kvůli tomu, že se přesouvala představení z jara na podzim, takže to vypadalo, že budu hrát téměř denně, a teď se to přesouvá znovu na jaro, byla příliš krátká, byla vlastně zhruba měsíc," prozradil pro ŽivotvČesku.cz herec, který ztvárnil stovky úžasných rolí a jeho projev je zapamatovatelný zejména kvůli jeho autentičnosti.

Jako většina lidí si Miroslav Táborský uvědomuje, že situace není jednoduchá a nezbývá nic jiného, než současná opatření a »řádění« epidemie přečkat.

"Přijde mi, že o té nemoci víme příliš málo a je to poměrně nevyzpytatelné onemocnění. Beru věci, jak jsou a říkám si, ať nás to přežije co nejvíc. Vnímám to jako nebezpečnou nemoc a ukazuje se, že to nebezpečné je. Vím, že někteří kolegové, kteří to prodělali a měli to těžší, tak říkali, že to není nic hezkého a není to pro ně dobrý zážitek do života," má jasno o nemoc herec, který si před více než pěti lety prošel těžkou zkouškou, když mu lékaři diagnostikovali rakovinu střeva. Následně podstoupil operace a dnes je jeho stav bez komplikací.

Herec prozradil, jak v současnosti vyplňuje čas čekáním, až se většina opatření rozvolní. "Částečně trávím čas na chalupě, kde je práce nějaká pořád. A jak jsme na ní déle, tak ztopíme více dřeva, takže se musí štípat a sekat a chtěl bych čas využit k tomu, abych udělal i věci, které jsem v normálním provozu nestihl," dodal pro ŽivotvČesku.cz fenomenální herec.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.