Herec Petr Rychlý slaví 55. narozeniny. Role doktora Čestmíra Mázla z »Ordinace« z něj udělala herce

Petr Rychlý
Petr Rychlý
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 8. 2020

Český herec, komik a dabér a také bavič Petr Rychlý dnes slaví své 55. narozeniny. V úvodu své kariéry se proslavil zejména jako potrhlý moderátor zábavných pořadů Ptákoviny, Rychlý prachy a Natočto!. Poslední dobou ale je známý hlavně díky postavě primáře Čestmíra Mázla, kterou ztvárňuje v nekonečném seriálu TV Nova Ordinace v růžové zahradě.

Právě role seriálového lékaře mu pomohla k tomu, aby ho lidé brali za herce, nikoliv baviče. Svůj talent tak představil široké veřejnosti.

Petr Rychlý se narodil v Praze, ale dětství prožil v Nejdku u Karlových Varů. Jako mladý hrál v městském divadle v Mostě, v roce 1992 dostal angažmá v pražském Divadle na Vinohradech, hrál i v karlínském divadle a Divadle pod Palmovkou.

S koncem 90. let se stal členem souboru divadla Na Fidlovačce, kde dnes i režíruje. Objevil se také v seriálech Chlapci a chlapi, Černí baroni či Četnické humoresky. Daboval mimo jiné Joeyho v populárním seriálu Přátelé či titulní roli v sitcomu Jmenuju se Earl.

Petr Rychlý je podruhé ženatý. S první manželkou, herečkou Pavlínou Vojáčkovou má syny Matěje a Ondřeje, který s ním hraje v Ordinaci.

Se svou současnou manželkou, bývalou profesionální tenistkou Janou vychovává společného syna Petra i její dceru z předchozího vztahu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.