Herec Roman Tomeš dostal od manželky nečekaný dárek. Byla to příjemná změna, prozradil

Roman Tomeš je pohledný herec a otec dvou synů
Roman Tomeš je pohledný herec a otec dvou synů
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 1. 2021

Je tváří českých muzikálů a mimo jiné také představitel »průšviháře« Tonyho v divácky oblíbeném televizním seriálu z prostředí farmy. Roman Tomeš (32) je v reálném životě otec dvou synů – Kristiána a mladšího Jonáška, které má s krásnou manželkou a herečkou Michaelou Tomešovou (29). Pro ŽivotvČesku.cz prozradil, jak prožívá s rodinou současnou situaci, čím si udělali k Vánocům velkou radost a co je drží nad vodou. "Snažím se neupadat na duchu a pracovat," přiznal.

Současný stav v zemi, kdy stále sílí druhá vlna epidemie koronaviru a nikdo neví, co bude další den, není pro nikoho lehký. Ale oblíbený herec a zpěvák se snaží nepodléhat negativním myšlenkám a emocím, které vládnou obecně ve společnosti.

"S ohledem na to, co se teď všude děje, se máme celkem obstojně. Snažíme se neupadat na duchu a pracovat, jak se dá. Jsme ohromně vděční, že máme s Míšou možnost natáčet seriál. Je to věc, která nás teď drží finančně nad hladinou," řekl Roman Tomeš pro ŽivotvČesku.cz.

"Před pár dny jsme se vrátili z dovolené z Egypta. Míša dlouho tajně šetřila, aby mě na Vánoce překvapila. Nebyli jsme nikde už přes pět let, tak to byla opravdu příjemná změna. Samotného by mě to nenapadlo, protože děti jsou ještě malé a bál jsem se s nimi letět. Nakonec vše proběhlo hladce a jsem za to Míše moc vděčný," prozradil Roman Tomeš pro ŽivotvČesku.cz.

Ani čas strávený doma není jen odpočinkový, ale i pracovní. "Průběžně střádám materiál na novou desku. V nejbližší době by měl vyjít singl »Melancholik«. Přiznám se, že ta práce na desce jde teď trochu pomaleji. Přeci jen je to s malými dětmi doma těžší skloubit dohromady. Ale po večerech se vždycky zavřu v pracovně na pár desítek minut. Tam mám klid a píšu," přiznal herec, který se v červnu 2016 oženil s dlouholetou partnerkou Míšou, rozenou Doubravovou, která je také úspěšná herečka a zpěvačka.

"V této nelehké době je pro mě jako pro umělce nejtěžší ta nemožnost se vyjadřovat. Jako kdyby mi ustřihli křídla. Chybí mi diváci, jeviště, kolegové a práce v Divadle Kalich, které je mým druhým domovem. A také mě mrzí vlna nenávisti, která se snesla na některé umělce. Věty typu: »Tak konečně běžte makat rukama!« a jim podobné. Není to fér. Umění je součást života, velmi potřebná část. Kde není umění, tam není život. Ale o tom by člověk mohl mluvit dlouho a raději tomu nechci moc propadat," vyjádřil se představitel Tonyho, který se stal oblíbenou postavou »primáckého« seriálu.

Co se týká aktuální situace a epidemie koronaviru, má herec jasno v tom, co by mohlo konečně vrátit život v Česku do normálních kolejí.

"Myslím si, že jako jediná záchrana teď bude asi skutečně očkování. Ve smyslu, že pak by se opravdu mohlo vše znovu otevřít a alespoň částečně vrátit do normálu. Netroufám si ale po tom všem predikovat, co nás čeká. Kéž by vše zlé už bylo za námi. Držím nám všem palce," dodal Roman Tomeš pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.