Herec Tomáš Töpfer promluvil o svém velkém talentu. Odhalil, v kolika letech se u něj objevil

Herec Tomáš Töpfer
Herec Tomáš Töpfer
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 11. 2020

To, že herec Tomáš Töpfer (69) patří k výrazně talentovaným umělcům, se není ani třeba bavit. Lidé si jeho herectví zamilovali. Dokonce jeden čas patřil k nejobsazovanějším. Dnes se spíše věnuje manažerské činnosti v roli ředitele divadla. Pro ŽivotvČesku.cz odhalil, v kolika letech zjistil, kudy jeho životní kroky budou směřovat.

Umělec má za sebou velkou řadu rolí. Vystudoval konzervatoř v Brně a DAMU v Praze, prošel divadly v Ostravě, Ústí nad Labem a v Šumperku. Dnes je od roku 2012 ředitelem Divadla na Vinohradech. Největší popularitu mu přinesly role v seriálech: doktor Král z Života na zámku a velitel četnické stanice Arazím v Četnických humoreskách. Pro ŽivotvČesku.cz prozradil, že svůj talent a lásku k herectví objevil už v dětství.

"Hercem jsem chtěl být snad už v devíti, nebo deseti letech. Dokonce jsme už na základní škole založili divadélko. Jmenovalo se »Parodie« a dělali jsme si legraci ze školy, kantorů a vůbec ze všeho," usmíval se při vzpomínce na své začátky pro ŽivotvČesku.cz Tomáš Töpfer, který má za sebou poměrně velké množství rolí.

"Těch rolí (nikdy jsem je přesně nepočítal) bylo skoro dvě stovky. K srdci mně přirostl asi nejvíc »Tovje« v Šumaři na střeše, kterého jsme v Divadle na Fidlovačce hráli čtrnáct let a měl bezmála čtyři sta repríz. Každé z těch představení byl pro mě svátek a jsou možná diváci, kteří na něj do dnes vzpomínají," dodal talentovaný herec pro ŽivotvČesku.cz, který se výrazně zapsal do paměti českého diváka, ale i fanouška divadelních představení.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.