Herec Vojta Kotek leží na JIP. Havaroval na motorce, do nemocnice ho transportoval vrtulník

Herec Vojta Kotek leží na JIP.
Herec Vojta Kotek leží na JIP.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 7. 2020

Výlet na motorce se mu stal osudný. Herec Vojta Kotek (32) měl nehodu a vrtulníkem byl převezen do nemocnice v Českých Budějovicích. Tam má ležet na jednotce intenzivní péče.

Skutečnost, že má Kotek ležet na JIP, potvrdil pro Blesk člověk z nemocnice. „Ano. Vojta Kotek u nás leží na jednotce intenzivní péče na traumatologickém oddělení,“ řekl zdroj s tím, že Kotkův zdravotní stav aktuálně vyžaduje klid na lůžku.

Nehoda se stala v úterý na silnici z Opařan do Bechyně, na odbočce do obce Stádlec. Kotek nezvládl řízení na svém Harley-Davidson Cruiser. „Na zádech ležel motorkář v motorkářském obleku, černé helmě a modrých brýlích, koukala mu jen brada. Vůbec nekomunikoval, ale byl při vědomí. Nad ním se skláněla řidička, která zrovna jela kolem a zastavila. Ptal jsem se, jestli volala záchranku. Ještě jsem jí řekl, aby mu podložila hlavu a zvedla nohy,“ řekl Aha! očitý svědek.

Nehoda se stala během předjíždění. "Od Bechyně jel traktor s návěsem a odbočoval doleva na Stádlec. Za ním jel motorkář, který ho předjížděl. Říkali, že to položil, aby přímo nenarazil do traktoru. Přesto ta motorka šla do velké pneumatiky zemědělského stroje, byla na ní obrovská šmouha,“ uvedl ještě člověk, který byl na místě nehody přítomen.

Podle policie se příčiny havárie šetří. „Došlo k lehkému zranění. Předběžná škoda činí 75 tisíc korun na motorce typu cruiser,“ řekl tiskový mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.