Herec Zdeněk Godla popsal, jak s rodinou prožijí svátky. Jako tradici házíme peníze, upřesnil

Zdeněk se svou manželkou
Zdeněk se svou manželkou
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 12. 2020

I když se musel smířit se smutnou zprávou, že seriál z lékařského prostředí, v němž ztvárňuje roli Ludvíka, což je to bratr Boba Švarce, po 15 letech končí, nesmutní. Naopak, herec Zdeněk Godla (45) se těší na Vánoce a pro ŽivotvČesku.cz popsal, jak je s rodinou letos prožije. "U nás už je všechno nazdobené, manželka se chystá na cukroví," prozradil Godla, který už teď dostal řadu nabídek na jiné projekty.

S manželkou Janou (39) a dětmi se Zdeněk Godla na letošní Vánoce, které budou poznamenané koronavirovou epidemií, těší. Romské tradice nedodržují. Pamatuje si je ještě od svých prarodičů, ale se svou rodinou dává přednost tradičním českým svátkům. Na tradičním štědrovečerním stole tak mají u Godlů bramborový salát, kapra či řízek jako většina Čechů.

"U nás jsou klasické svátky. Na Štědrý den máme kapra a salát. Koledy nezpíváme, ale pouštíme si písničky. Jinak všechno už nazdobené máme, manželka se chystá na cukroví," upřesnil Godla pro ŽivotvČesku.cz

Kapra každý rok Godlovi kupují živého. Pravidelně tak napustí vanu a nechají tam kapra několik dní plout. Nedodržují vždy klasické tradice jako půlení jablka či lití olova do vody, ale hází mince do mísy s vodou. "V rámci tradic dodržujeme některé občas. U nás se hlavně hází peníze - drobné mince - do mísy s vodou, aby v dalším roce jich bylo víc," popsal herec s tím, že na svátky se sejde celá rodina a příbuzní a je veselo.

"Budeme celá rodina, děti, vnoučata, bude nás asi dvanáct, třináct a užijeme si to. Jinak koukáme na komedie, máme rádi Sám doma," upřesni pro ŽivotvČesku.cz sympatický herec Zdeněk Godla, který jako všichni herci ze seriálu z lékařského prostředí se se svou rolí loučí.

Televize Nova totiž příští rok ukončí seriál Ordinace v růžové zahradě, který vysílala od roku 2005.  Zdeněk Godla ale o práci nemá nouzi. "Mám několik nabídek, takže obavy, že skončím bez práce, nemám," dodal pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.