Herečka Ivana Jirešová prozradila, jak se udržuje v kondici. Stravu si hlídám, ale občas zhřeším, řekla

Ivana Jirešová si udržuje kondici díky józe a kruhovému tréninku
Ivana Jirešová si udržuje kondici díky józe a kruhovému tréninku
Foto: Archiv Ivana Jirešová
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 11. 2020

Herečku Ivanu Jirešovou (43), známou mimo jiné z role Lucie Vágnerové v oblíbeném seriálu z lékařského prostředí, ovlivnila epidemie koronaviru stejně jako mnohé další kolegy z branže. Ale i když nemůže hrát, snaží se doma nezahálet a pracovat na sobě. Pro ŽivotvČesku.cz prozradila, jak tráví volný čas, čemu se začala věnovat a také to, jak se udržuje v dobré kondici a psychické pohodě.

Ivana Jirešová patří k oblíbeným tvářím televizní obrazovky, ale jako herečka působí také v divadle. V současné době vládní opatření zakazují provoz divadel, a tak tráví více času doma. Jak si udržuje dobrou náladu a fyzickou kondici? "Mám online hodiny jógy a cvičím online formou i kruhový trénink s kamarádkami, to je docela legrace. Kombinuju jógu, posilovací cviky a samozřejmě moc ráda chodím do přírody na čerstvý vzduch. Hlídám si také stravu, což je teď trochu těžší, protože je doma více lákadel, kterým člověk musí odolat. Zjistila jsem, že když zhřeším, což je pro metabolismus občas zkrátka potřeba, tak mi to vůbec nedělá dobře. Pokud se přejím nebo přepiju, tak pak cítím jak to tělo »sténá« a ve finále mu to nedělá dobře. Odráží se to i na tom, co se mi pak honí v hlavě. Můj život je takové chození po laně, kdy člověk nemá příliš jistot, proto se snažím maximálně udržovat v psychické pohodě. Vím, že do jisté míry dokážu ovlivnit já sama to, jak se cítím, a proto se snažím nestavět si do života zbytečné překážky. I když je to někdy samozřejmě těžké. Ale základem toho, abych se cítila dobře, je pro mě cvičení a strava," řekla Ivana Jirešová pro ŽivotvČesku.cz.

Během doby, kdy je doma, se snaží přese všechno, co se děje kolem, nezahálet a věnovat se sebevzdělávání. Více času tráví také v kuchyni. "Trochu víc jsem začala péct, hlavně zdravé moučníky, kde se nahrazuje mouka zeleninou a ovocem – dezerty z červené řepy, ananasu, apod. Učím se taky angličtinu, protože moje sestra je učitelka angličtiny. Připojím se na online hodiny se středoškoláky a snažím se v tomto cizím jazyku zdokonalovat. Začala jsem se i více zajímat o sociální sítě, obecně počítačové technologie a technické věci, které jsou pro mě hůř pochopitelné, ale obzvlášť v dnešní době jsou nezbytné. Pracovala jsem v časopise (Ivana Jirešová dělala redaktorku v Harper´s Bazar, pozn. red.), takže nějaké základy práce s počítačem mám, ale už jsem spoustu věcí zapomněla," prozradila sympatická herečka a představitelka Lucie Vágnerové ze seriálu Ordinace v růžové zahradě pro ŽivotvČesku.cz.

"Snažím se zdokonalovat i ve zpívání. Už zhruba pět let chodím na hodiny zpěvu. Účinkuju v muzikálech a přijde mi férové, aby můj výkon byl co nejlepší. Když mám hereckou roli, kde je i zpívání, tak bych nerada, abych podala neúplný výkon. Proto to beru vážně a chci na sobě pracovat a být profesionální. Teď v listopadu jsme měli mít premiéru muzikálu Robinson a tam jsou docela dost těžké písničky, proto se mám pořád co učit," řekla Ivana Jirešová pro ŽivotvČesku.cz.

Herečka má patnáctiletou dceru Sofii, která se rozhodla vydat ve stopách slavné maminky. "Dcera studuje na konzervatoři, obor hudebně-dramatický. Musela odjet k rodičům do Písku, protože má také online hodiny informatiky a učí se s běžnými programy, které já příliš neovládám. Tam jí pomáhá maminka s neteří a je to pro ni snazší. Herecké rady jí nedávám, ona by je ode mě ani nepřijala. Ani je po mně nechce," dodala Ivana Jirešová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.