Herečka Lisa Kudrow o nejslavnější roli v Přátelích: Musela jsem tvrdě makat, abych byla Phoebe, přiznala

Lisa Kudrowová má dospělého syna Juliana Murrayho
Lisa Kudrowová má dospělého syna Juliana Murrayho
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 11. 2020

Herečka Lisa Kudrow (57), představitelka Phoebe z kultovního seriálu Přátelé, se věkem pomalu blíží k jubilejní šedesátce. Zachovává si však nejen svou krásu, ale také pověstný humor, kterým je proslulá mimo jiné i její nejslavnější role. Kvůli té však prožívala nepříjemnou krizi, ze které jí pomohl herecký kolega Matt LeBlanc (53).

Herečka původem z andělského Los Angeles se proslavila jako potřeštěná Phoebe Bufetová v kultovním komediálním seriálu Přátelé, který se dočkal neuvěřitelných deseti řad a více jak 200 dílů. V roce 1994 přinesla produkční společnost Warnes Bros na televizní obrazovky osudy skupiny šesti přátel z New Yorku, kteří prožívali lásky, radosti, strasti i humorné situace ze života. Díky tomuto konceptu a také skvělému hereckému obsazení si diváci oblíbili sitcom natolik, že se stal celosvětově jedním z nepopulárnějších vůbec. Jak Lisa Kudrow přišla k jedné z hlavních rolí – volnomyšlenkářské písničkářce a masérce Phoebe?

"Měla jsem pocit, že jsem na konkurzu jediná, která se dokázala vyrovnat s tím celkovým procesem, a proto jsem tu roli podle mě dostala. Musela jsem pracovat tvrdě, abych byla Phoebe, ve třetí řadě jsem s tím hodně bojovala. Matt LeBlanc (ztvárnil roli Joeyho, pozn. red.) mi řekl: »Jsi Phoebe, uvolni se. Máš to. Děláš tu zas*anou postavu už tři roky. Pracuješ moc tvrdě, to je ten problém. Nemusíš tak makat, uvolni se.« A měl pravdu," přiznala Lisa Kudrow v rozhovoru Saturday Night Live, jak uvedl americký HuffPost.

Hollywoodská herečka dostala v roce 1998 za své herecké ztvárnění Phoebe v Přátelích dokonce cenu Emmy v kategorii Herečka ve vedlejší roli v komediálním seriálu. "Nevím, jak na to. Musím poděkovat tolika lidem, svému úžasnému manželovi, mému malému chlapečkovi, skvělé rodině," řekla ve svém proslovu při přebírání prestižní ceny. V roce 1995 se v Malibu provdala za reklamního ředitele Michela Sterna (75), se kterým má nyní už dospělého syna Juliana Murrayho (22).

Leden bývá měsícem novoročních předsevzetí, kdy lidé přestávají kouřit nebo třeba chtějí z...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu