Herečka Lucie Zedníčková o covidu: Nejvíce mi vadí sociální izolace, všeho moc škodí, připustila

Lucie Zedníčková během lockdownu strádá po kontaktu s lidmi
Lucie Zedníčková během lockdownu strádá po kontaktu s lidmi
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 11. 2020

Herečka Lucie Zedníčková (51), známá také z role právničky Nadi Růžičkové v oblíbeném seriálu z lékařského prostředí, prožívá dobu koronavirové epidemie jako většina především doma. Pro ŽivotvČesku.cz přiznala, co je pro ni v současné situaci nejtěžší a jak všechno zvládá.

Lucie Zedníčková je oblíbená herečka a také maminka dvou dětí – syna Mikuláše a dcery Amélie. Stejně jako všichni prožívá nelehkou dobu kvůli vládním restrikcím a covidu především doma, ale občas už jí chybí kontakt s lidmi mimo rodinu. "Asi nejvíc mi na tom vadí ta sociální izolace. Není teda úplně stoprocentní, ale je to pitomé. Člověk se nemůže pořádně s nikým sejít, někam zajít, v devět hodin už musí být doma. Je to příšerné. A jak my nejsme zvyklí být takhle izolovaní, běžně jsme pořád někde mezi lidmi, tak je ta sociální izolace asi nejhorší," řekla Lucie Zedníčková pro ŽivotvČesku.cz.

"S rodinou je to bezvadné, že jsme všichni spolu, ale už je to takhle v podstatě od března. Všeho moc škodí. Ne že bychom spolu nebyli rádi, ale člověk taky občas rád vypadne a je s někým jiným. Z legrace jsem říkala, že schválně nakupuju menší nákupy, abych mohla chodit do obchodu denně a viděla se aspoň s pokladní," připustila s úsměvem sympatická herečka pro ŽivotvČesku.cz.

Sama zmínila, že věří ve zlepšení situace a v nadcházejícím roce 2021 už bude všechno zlé odeznívat. "Jsme v tom všichni stejně. Já jsem pořád optimista a doufám, že to do těch Vánoc nějak uvolní nebo od Nového roku. Už to tak beru, že ta dvacítka byla prostě praštěná a prvního ledna 2021 už to bude dobré. Já si s tím očkováním nejsem moc jistá, ale lidi se určitě nechají očkovat. Moje 91letá babička měla starost, aby naši rodinu nenakazila, tak mě to zaskočilo, protože by to mělo být spíš naopak. Budeme si držet palce, ať je to všechno lepší," dodala Lucie Zedníčková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.