Herečka Nela Boudová slaví 53. narozeniny: Oslava bude větší, chci tam kamarády, které jsem neviděla, prozradila

Nela Boudová vypadá v 53 letech skvěle
Nela Boudová vypadá v 53 letech skvěle
Foto: Lucie Dvořáková/Archiv Nela Boudová
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 12. 2020

Herečka Nela Boudová (53), oblíbená tvář českého filmu a divadla, slaví 1. prosince 53. narozeniny. Svůj významný den by chtěla pojmout v trochu větším stylu, ale vše záleží na tom, zda bude platit čtvrteční rozvolnění vládních opatření. Pro ŽivotvČesku.cz prozradila, kde by přála mít oslavu a také to, jak prožívá koronavirovou dobu a co má nejvíce ráda na své herecké profesi.

Herečka Nela Boudová ztvárnila řadu rolí například v komedii Líbáš jako Bůh režisérky Marie Poledňákové (79), ve filmu Vratné lahve z roku 2007 nebo seriálu Modrý kód, kde si zahrála laborantku Báru Kuchařovou. Letošní první prosincový den je pro ni významný, protože slaví 53 let. Jak se chystá oslavit narozeniny? "Záleží na tom, jestli ve čtvrtek otevřou restaurace, nebo ne. Jestli mi někdo zarezervuje salónek, protože doma to určitě dělat nebudu. Ráda bych si to oslavila v nějaké restauraci. Chtěla bych oslavit narozeniny v Café de Paris, tak uvidíme. Oslava bude větší, také s kamarády, které jsem dlouho neviděla," prozradila Nela Boudová pro ŽivotvČesku.cz.

Dobu, kdy je hlavním tématem epidemie koronaviru, však prožila díky dovolené v zahraničí naopak příjemně. "Měla jsem moc hezké období, protože jsem si udělala patnáctidenní dovolenou na Kanárských ostrovech a nejvíc se mi tam líbilo, že jsem mohla chodit do restaurací, chodit na pláži bez roušky a to, že jsem tam měla svobodu. V Čechách jsem začala studovat koučovací školu u Vladimíra Ekarta, což mi pomáhá. Věnuju se svojí desetileté dceři, která studovala na dovolené online, a bylo skvělé, že se to dalo takto skloubit a ve školním roce jsme spolu mohly odjet," řekla sympatická herečka a dabérka hollywoodské hvězdy Julie Roberts pro ŽivotvČesku.cz.

Herectví je pro ni láska a vášeň a k jejímu životu neodmyslitelně patří. "Neuvěřitelně mě to baví. Myslím si, že je to životní výhra, když má člověk svého koníčka jako práci. Nikdy mě to nepřestalo bavit a poslední roky mě to baví víc a víc, protože jsem měla v poslední době velice zajímavé role. Cítím tam návrat energie, když vidím spokojené diváky, kteří se smějí. Čerpám z toho, je to vrácení energie, kterou do toho vkládám. Ta práce není stereotypní a celkově herectví přináší mnoho možností – načítáte knihu, jste v dabingu, v divadle. Na druhou stranu, když má člověk těžkosti a životní trable, tak to musí překonat, aby to diváci nepoznali. Cvičí mě to k neustálému růstu, herec nemůže nikdy stagnovat," popsala pro ŽivotvČesku.cz svůj pohled na herectví Nela Boudová.

"Nikdo není záporný, ani kladný. Tak to v normálním životě nechodí. Myslím si, že když člověk hraje skutečnou osobu, která třeba nebyla úplně pozitivní, je důležité se od toho očišťovat. Já jsem třeba hrála Hitlerovu režisérku Leni Reifenstahl v Divadle v Řeznické. Když se zabýváte energiemi druhé světové války a podobně těžkých témat, tak to psychice nedělá úplně dobře. Je důležité dodržovat u herectví jakousi dušení hygienu. Ale všeobecně mám ráda, když se lidé v divadle smějí. Mrzí mě, že nemohla proběhnout premiéra tří filmů, kde jsem hrála. Tím prvním je rodinný film Tady hlídáme my režiséra Juraje Šajmoviče, druhým je Gump - pes, který naučil lidi žít, kde mám malou roli. Pak jsem se těšila na prvotinu Michala Suchánka, kterou napsal a režíroval - komedii Večírek. Tam jsem také ztvárnila jednu z rolí," řekla Nela Boudová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.