Herecký svět pláče. Zemřela Zdena Hadrbolcová. Poslední roky se jí zdravotně nedařilo, uvedla Jaroslava Obermaierová

Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 11. 2023

Herecký svět se ponořil do smutku. Zemřela herečka Zdena Hadrbolcová, bylo jí 86 let. Lidé si ji oblíbili v řadě filmových snímků, v posledních letech pak ztvárnila roli pekařky Růženky v seriálu Ulice. Talentovaná divadelní tvůrkyně na začátku letošního roku měla prodělat mozkovou příhodu a byla hospitalizována. Se zdravotními potížemi se hvězda nekonečného seriálu Ulice potýkala již podle tvrzení herečky Jaroslavy Obermaierové nějakou dobu, uvedla to pro ŽivotvČesku.cz.

Smutnou zprávu přinesl jako první deník Blesk.cz, stanice Radiožurnál pak uvedla, že skon herečky potvrdila herečka Iva Hüttnerová.

Herečka, která v nekonečném seriálu Ulice ztvárňovala pekařku Růženku, se dlouhodobě měla potýkat se závažnými zdravotními komplikacemi. "Jsou to zdravotní neduhy, které se navzájem ovlivňují. U lidí v podobně vysokém věku to není ideální stav," uvedla na začátku roku Jaroslava Obermaierová pro ŽivotvČesku.cz v souvislosti se zdravotním stavem Hadrbolcové.

Umělkyně se narodila 13. července 1937. Studovala na DAMU, po studiích nastoupila do někdejšího Divadla S. K. Neumanna. V roce 2004 byla v angažmá v Divadle Na zábradlí, kde působila až do roku 2014. Zapsala se do povědomí diváků jako výrazná filmová herečka, excelovala i v řadě seriálů.

Fenomenální herečku Zdenu Hadrbolcovou mohou lidé kromě seriálu Ulice znát i z mnoha populárních filmů, jako jsou například Už zase skáču přes kaluže, Páni kluci či Slavnosti sněženek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.