Herecký svět se loučí se Simonou Postlerovou. Poslední sbohem jí přišly dát nejvýraznější tváře českého filmu a divadla

Jiřina Bohdalová s dcerou Simonou Stašovou
Jiřina Bohdalová s dcerou Simonou Stašovou
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 5. 2024

V úterý 14. května probíhá poslední rozloučení se slavnou herečkou a dabérkou Simonou Postlerovou. Pohřeb známé umělkyně započal v 10 hodin v Divadle na Vinohradech. Poslední sbohem přicházejí dát herečce největší hvězdy české divadelní a filmové scény. Mezi nimi nechybí Jiřina Bohdalová, Simona Stašová či Otakar Brousek mladší. Simona Postlerová zemřela náhle předminulou neděli. Pro ŽivotvČesku.cz na smutnou zprávu zareagoval režisér Zdeněk Troška a svou vzpomínku na Simonu poskytl redakci i známý moderátor Honza Musil.

Skvělá herečka a výrazná dabérka Simona Postlerová zemřela ve věku 59 let předminulou neděli ve svém vinohradském bytě. Smutná zpráva šokovala nejen širokou veřejnost, ale i hereččiny kolegy z branže, především pak z Divadla na Vinohradech, kde Postlerová působila více než třicet let.

Do divadla dochází plejáda herců, mezi kterými nechybí Petr Kostka, Carmen Majerová, Taťána Medvecká či Tomáš Töpfer. Na zesnulou herečku zavzpomínal i její kolega Honza Musil, který pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že více se znal s maminkou Simony Janou Postlerovou.

"Já víc pracoval kdysi s její maminkou Janou, která učila rétoriku. Mě dostalo to, že umřela tak mladá a opravdu tak nečekaně," okomentoval náhlou smrt herečky známý spíkr.

Na úmrtí Simony Postlerové zareagoval pro ŽivotvČesku.cz i slavný režisér Zdeněk Troška. "Osobně jsme se neznali, nikdy jsem s ní nic netočil. Ale je to hrozná zpráva, v poslední době zemřela spousta skvělých umělců, je mi to moc líto," sdělil skleslým hlasem režisér oblíbených komedií a pohádek.

Simona Postlerová neměla jednoduchý život. S manželem a hudebníkem Zdeňkem Hráškem měla dvě děti –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ dceru Janu Magdalénu a syna Damiána. Právě u syna se začala v dětství projevovat vážná porucha autistického spektra. K začínajícímu Aspergerovu syndromu se později přidala i schizofrenie.

Na vážně nemocného syna, který vykazoval známky agrese, zůstala silně věřící herečka od roku 2016 sama. Ten rok jí zemřel milovaný manžel na rakovinu. Zdravotní problémy ho ale začaly provázet už o 11 let dříve, kdy mu lékaři diagnostikovali nádor na oční bulvě. V roce 2005 přišel Zdeněk Hrášek o pravé oko.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.