Herecký svět truchlí. Zemřel Jiří Hálek, bylo mu 90 let. Zahrál si v Marečku, podejte mi pero!

Herec Jiří Hálek
Herec Jiří Hálek
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 12. 2020

Smutná zpráva zasáhla herecký svět. Jiří Hálek, který ztvárnil roli ředitele v komedii Marečku, podejte mi pero!, zemřel v pátek 18. prosince. Odešel ve věku úctyhodných 90 let.

Hálek rodným jménem Hugo Frischmann si zahrál v řadě filmů jako Tři veteráni, Vrchní prchni, Ostře sledované vlaky či Spalovač mrtvol a další. Jeho role sice byly menší, dokázal v nich ale být výrazný a zapamatovatelný.

O úmrtí herce informoval jeho kamarád Václav Hanák na Facebooku. "Do hereckého nebe odešel kamarád, velký přítel počernického ochotnického divadla, Jiří Hálek. Milý Jirko, už teď nám chybíš, máme tě rádi," uvedl.

Do hereckého nebe odešel 18, prosince velký herec, kamarád a přítel počernického ochotnického divadla Jří Hálek. Milý Jirko, už teď nám chybíš, máme Tě rádi, bylo nám s Tebou "něžně", děkujeme, R.I.P.

Zveřejnil(a) Václav Hanák dne Pátek 18. prosince 2020

Hálek patřil k dlouholetým oporám pražského Činoherního klubu, na jehož scéně strávil 37 let. Jeho ženou byla scénáristka Irena Charvátová (✝65). Poprvé se před kamerou objevil ve snímku Křižovatka života (1948).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.