Herecký svět truchlí. Zemřel Ladislav Županič. Byl to férový chlap, na place vždy profesionál, zavzpomínal kolega režisér

Ladislav Županič
Ladislav Županič
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 12. 2023

Herecký svět se ponořil do smutku. Zemřel herec a dabér Ladislav Županič, bylo mu 80 let. Blesku informaci potvrdil dirigent orchestru Karla Vlacha Dalibor Kapras. Pro ŽivotvČesku.cz poskytl krátkou vzpomínku na umělce režisér Zdeněk Troška, kterého skon kolegy zarmoutil. "Byl to férový chlap, je to velmi smutná zpráva," sdělil.

Podle bulvárního periodika umělec zemřel ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady - prvotně se však informace o skonu Županiče začala šířit na sociálních sítích. Nakonec ji potvrdil dirigent orchestru Karla Vlacha Dalibor Kapras.

Županič po absolutoriu JAMU v Brně začínal v divadle Paravan. Následně od roku 1970 zahájil svoji kariéru v Hudebním divadle Karlín, kde působil v letech 1993–2003 jako ředitel. Kromě divadelních rolí ztvárnil i řadu filmových a dabingových. V březnu 2016 obdržel Cenu Thálie za celoživotní herecko-pěvecké mistrovství v kategorii muzikál-opereta.

"Byl to skvostný člověk, byl to férový chlap, úžasný. Vždy byl připravený na place, prostě profesionál a skvělý člověk. Je ho veliká škoda," pro ŽivotvČesku.cz uvedl režisér Zdeněk Troška, jak kolegu vnímal.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.