Herectví vyměnila za život na vesnici. Dům Blaženy ze Slunce, seno se zazelenil v prvním tropickém dnu

Dům Veroniky Kánské
Dům Veroniky Kánské
Foto: ŽivotvČesku.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 5. 2021

Filmová trilogie Slunce, seno... patří mezi československé kinematografické poklady. Jednu z hlavních hvězd ztvárnila Veronika Kánská (54), která pravděpodobně už navždy bude lidem nejznámější jako Blažena Škopková, později Konopníková. Herectví se už před lety vzdala a kariéru u filmu vyměnila za klidný život na vesnici. Její dům v záři slunečních paprsků vypadá jako nemovitost snů.

Přestože Veronika Kánská dostala po roli Blaženy v komediální trilogii Slunce, seno... ještě řadu hereckých nabídek a měla šanci na rozjetí úspěšné kariéry ve světě filmu, po neúspěchu při přihláškách na DAMU se herectví nakonec vzdala. "Je škoda, že dál v herectví nepokračovala. Dnes jsme v kontaktu jen příležitostně. Bydlí daleko od Prahy," uvedl režisér Zdeněk Troška pro ŽivotvČesku.cz.

Dnes žije filmová Blažena Škopková na vesnici v krásném domě. Nemovitost snů, o kterou se dobře stará, se nachází na konci vesnice s názvem Kunčice. Ta je jen pár kilometrů vzdálená od města Chlumec nad Cidlinou v okrese Hradec Králové.

Velké ale nenápadné stavení je obklopené udržovaným trávníkem, keři a vzrostlými stromy. Zahrada poskytuje spoustu prostoru na jakékoliv letní radovánky, jako jsou například opalování či grilování. Přímo u domu stojí květináče, a tak je jasné, že pěstování rostlin a péče o ně je hereččinou oblíbenou činností.

Už několik let se Veronika Kánská živí jako knihovnice a ze svého bydliště to má do práce jen kousek. V obci má také být mezi ostatními obyvateli velmi oblíbenou spoluobčankou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.