Herectví vyměnila za život na vesnici. Dům Blaženy ze Slunce, seno se zazelenil v prvním tropickém dnu

ŽivotvČesku.cz
Dům Veroniky Kánské
Foto: ŽivotvČesku.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 10. 5. 2021

Filmová trilogie Slunce, seno... patří mezi československé kinematografické poklady. Jednu z hlavních hvězd ztvárnila Veronika Kánská (54), která pravděpodobně už navždy bude lidem nejznámější jako Blažena Škopková, později Konopníková. Herectví se už před lety vzdala a kariéru u filmu vyměnila za klidný život na vesnici. Její dům v záři slunečních paprsků vypadá jako nemovitost snů.

Přestože Veronika Kánská dostala po roli Blaženy v komediální trilogii Slunce, seno... ještě řadu hereckých nabídek a měla šanci na rozjetí úspěšné kariéry ve světě filmu, po neúspěchu při přihláškách na DAMU se herectví nakonec vzdala. "Je škoda, že dál v herectví nepokračovala. Dnes jsme v kontaktu jen příležitostně. Bydlí daleko od Prahy," uvedl režisér Zdeněk Troška pro ŽivotvČesku.cz.

Dnes žije filmová Blažena Škopková na vesnici v krásném domě. Nemovitost snů, o kterou se dobře stará, se nachází na konci vesnice s názvem Kunčice. Ta je jen pár kilometrů vzdálená od města Chlumec nad Cidlinou v okrese Hradec Králové.

Velké ale nenápadné stavení je obklopené udržovaným trávníkem, keři a vzrostlými stromy. Zahrada poskytuje spoustu prostoru na jakékoliv letní radovánky, jako jsou například opalování či grilování. Přímo u domu stojí květináče, a tak je jasné, že pěstování rostlin a péče o ně je hereččinou oblíbenou činností.

Už několik let se Veronika Kánská živí jako knihovnice a ze svého bydliště to má do práce jen kousek. V obci má také být mezi ostatními obyvateli velmi oblíbenou spoluobčankou.

Strašák inflace, kterou Česká národní banka dosud řešila zvyšováním úrokových sazeb, dopad...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu