Herkulův parťák Iolaos slaví 63. narozeniny. Michael Hurst je charismatický šedesátník

Seriál Herkules si lidé v Česku velmi oblíbili
Seriál Herkules si lidé v Česku velmi oblíbili
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 9. 2020

Britský herec Michael Hurst (63) je nezapomenutelnou postavou divácky oblíbeného seriálu Herkules. Právě 20. září slaví narozeniny a ve svém věku zůstává charismatickým sympaťákem.

Fantasy seriál Herkules patřil ve své době k velmi populárním počinům televizní tvorby. Vypráví o dobrodružných výpravách antického hrdiny Herkula (Kevin Sorbo), který se jako polobůh a syn vládce Olympu, snaží v boji se zlem a mýtickými příšerami, využít svoji nadlidskou sílu. Na cestách plných nebezpečí by se ale neobešel bez věrného společníka Iolaose, kterého si zahrál Michael Hurst.

Kdo seriál sledoval, těžko by si dokázal představit lepší ústřední dvojici. Oba herci se skvěle doplňovali. Herkules byl statečný a urostlý chlapák, zatímco jeho přítel Iolaos vnesl do příběhu komediální talent a vtipné hlášky. Výbornou práci odvedl i český dabér Petr Svoboda (68), který Iolaovi propůjčil svůj hlas.

Michael Hurst v sobě nezapře humornou povahu také v reálném životě. Jeho profil na Instagramu je plný fotek, které jsou upraveny řadou filtrů a mnohdy ho zachycují v  nelichotivých výrazech nebo maskách. Ale skutečná tvář herce je bez všech úprav naopak důkazem, že věk je pouhé číslo. Je to stále ten stejný charismatický muž jako jeho mladší podoba v Herkulovi, jen má u jména odškrtnutou nějakou tu desítku let navíc. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.