Hledá se nový ministr. Adam Vojtěch odchází ze zdravotnictví, míří do Finska. Vyjádřila se i jeho manželka Olga

Manželé Vojtěchovi se budou stěhovat do Finska
Manželé Vojtěchovi se budou stěhovat do Finska
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 10. 2021

Byla to mise do voleb, proto se Adam Vojtěch (35) na ministerstvo zdravotnictví vrátil. Po volbách ale skončí, jak uvedl pro ŽivotvČesku.cz. Premiér Andrej Babiš (67) řekl, že Adam Vojtěch bude na ministerstvu ještě v říjnu, pak nastoupí na post velvyslance ve Finsku. "Letošní volby již nedočkavě vyhlížím. Když se manžel vracel do funkce, zněla tak naše dohoda, takže nejde o nic překvapivého," řekla pro ŽivotvČesku.cz Olga Vojtěchová (37).

Adam Vojtěch předem deklaroval, že na ministerstvo zdravotnictví se vrací na omezený čas, v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz několikrát zdůraznil, že po volbách z ministerstva určitě odejde. V rozhovoru pro radio Impuls to potvrdil i premiér Andrej Babiš. Ten řekl, že s Adamem Vojtěchem počítá ještě v říjnu, pak by se měl stěhovat do Finska a zastávat tam funkci velvyslanec.

"Situace po volbách bude určitě napjatá, ale já věřím, že uspěje hnutí ANO. Myslím si, že jsme udělali kus práce, zejména v oblasti zdravotnictví. Věřím, že lidé to ocení, ale samozřejmě záleží na každém člověku, jak se rozhodne," řekl Adam Vojtěch pro ŽivotvČesku.cz ve čtvrtek dopoledne.

Ministrova manželka Olga nezastírala, že život po boku vrcholného politika v době pandemie byl velmi složitý. Věří, že nyní je čeká klidnější období.

"Letošní volby již nedočkavě vyhlížím. Když se manžel vracel do funkce, zněla tak naše dohoda, takže nejde o nic překvapivého. Zároveň je jasné, že sestavování nové vlády bude ještě chvíli trvat, takže říjen je spíše orientační," řekla pro ŽivotvČesku.cz s tím, že rozhodně nepočítá, že by se manžel nechal přemluvit a na ministerstvu zůstal.

Sám Adam Vojtěch cítí, že vůči rodině má trochu dluh. Ve funkci ministra myslel hlavně na boj s epidemií, nyní by přeci jen měl zažívat klidnější měsíce.

"První věc bude, že se zase začnu více věnovat manželce a začnu s ní trávit více času. Je pravdou, že v posledním období vytlačila práce ten osobní život, což prostě k takové práci patří. Takže to musím napravit a věnovat jí více času, což je zkrátka správné," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr zdravotnictví již v minulosti.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.