Hodně akční dovolená a zmařená oslava narozenin, Vendula Pizingerová popsala detaily ze svého soukromí

Vendula Pizingerová
Vendula Pizingerová
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 7. 2022

Od té doby, co je Vendula Pizingerová (50) se svým mladším manželem Josefem Pizingerem (34), podniká jednu dobrodružnou dovolenou za druhou. Teď ale udělala výjimku a jen s dětmi - Jakubem (17) a Josífkem (1,5) - vycestovala do své oblíbené Itálie, kde si dopřávala sluníčka a moře. Nyní už ale zase vyráží na adrenalinovou cestu. "Míříme do Albánie, budeme spát ve stanu na autě," řekla redakci ŽivotvČesku.cz s tím, že jede i mladší syn.

Po klasické relaxační dovolené na severu Itálie poblíž Benátek se zakladatelka nadace Kapka naděje chystá na dobrodružnější výlet. S manželem už navštívila Jemen, Island nebo třeba Kazachstán.

Teď s sebou bere dvojice i malého syna Pepíčka a společně vyrážejí do Albánie. "Jezdíme Defendrem, který má stan na střeše, dá se tam dobře spát," popsala pro ŽivotvČesku.cz s tím, že doufá, že to syn zvládne stejně dobře jako loni Rumunsko. Na podzim ji pak čeká ještě dovolená s oběma syny v Chorvatsku.

Právě letní cestování je také důvodem, proč charismatická maminka ještě nestihla oslavit své letošní kulatiny. Měla je sice už v únoru, ale kvůli koronavirové pandemii se žádný velký mejdan nekonal.

Teď to vypadá, že k oslavě s přáteli nedojde ani v nejbližší době. "Jaro a léto jsou na oslavy nejlepší, je teplo, člověk může být na zahradě. Oslava ale asi bude až příští rok. Vůbec to nestíhám, navíc se teď v létě všichni někam rozjeli," svěřila se pro ŽivotvČesku.cz.

Důvody jejího vytížení jsou zcela pochopitelné. "Nemám skoro na nic čas. Buď se věnuji synovi, nebo chodím do práce. Mám odrosty a na manikúru už bych taky potřebovala zajít," smála se ředitelka Kapky naděje s tím, že doba strávená s rodinou je pro ni nejdůležitější.

Ohledně práce prozradila, že velká událost ji čeká na podzim. "Budeme otevírat oddělení dětské psychiatrie v Motole," řekla pro ŽivotvČesku.cz s tím, že ekonomická krize zatím na její nadaci nedopadá.

I drobní dárci zatím neubývají. "Lidé stále přispívají a jsem za to moc vděčná," dodala Vendula Pizingerová, která se charitě a pomoci nemocným dětem věnuje už přes 20 let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.