Hokejisté jdou na Švýcary. Porážka s Ruskem není tragédie, zásadní je, co bude po dnešku, říká Patrik Eliáš

Profimedia
Hokejista Patrik Eliáš
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 22. 5. 2021

Česká hokejová reprezentace si na MS moc neodpočinula. Po prohraném utkání s Ruskem čeká v sobotu od 19:15 měření sil s houževnatým Švýcarskem. Druhá porážka v řadě by už byla zlá a uvědomuje si to také bývalý skvělý útočník Patrik Eliáš (45). "V přípravě měli kluci výborné výsledky a já se přiznám, že jsem tipoval, že nad Ruskem vyhrajeme. Nedělal bych z toho prvního utkání ale velké závěry," řekl pro ŽivotvČesku.cz dvojnásobný vítěz Stanley Cupu.

Utkání s Ruskem, kterým Češi zahájili cestu 85. Mistrovstvím světa, nechtěla legenda New Jersey Devils a české reprezentace podrobně rozebírat. "Byl jsem doma s rodinou, s dcerami jsme hráli hry a detailně jsem hokej nesledoval," řekl pro ŽivotvČesku.cz Patrik Eliáš, který si od televize odskočil za rodinou v momentě, kdy ještě platilo skóre 3:3. Bohužel 19 sekund před koncem 3. třetiny vstřelili Rusové po zbytečné chybě vítěznou branku.

"V přípravě měli kluci výborné výsledky a já se přiznám, že jsem tipoval, že nad Rusy vyhrajeme. S Ruskem se nám daří, jde o trochu specifické zápasy, ale kluci se na ně umí vyhecovat a hrát dobrý hokej, takže porážku jsem opravdu nečekal. Možná se lehce projevila nevyzrálost a mládí. Určitě bych z jednoho zápasu nedělal velké závěry, všichni víme, že klíčové je, co bude po dnešku, pak čtvrtfinále," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz vynikající útočník, který je přesvědčen, že Češi dojem napraví v příštích zápasech. Druhé utkání ve skupině proti Švýcarsku je na programu MS už v sobotu od 19:15.

"Líbí se mi, jak je tým složený. Kluci jsou hodně mladí, mají chuť do hokeje, to je dobře. Jsem rád, že šanci na mistrovství dostali i noví kluci. Navíc máme opravdu skvělé brankáře," pochválil Patrik Eliáš složení týmů, který vede trenér Filip Pešán (43).

Muž, který nad hlavu dvakrát zvedl slavný Stanleyův pohár a má doma bronz ze ZOH v Turíně, upozornil, že s Ruskem se ještě můžeme potkat v závěrečných dnech lotyšského šampionátu.

"Myslím si, že týmy se ještě budou měnit, některé týmy ještě čekají na možné posily z NHL. Jestli třeba ještě Rusy potkáme, tak za 10 dnů mohou mít vlastně jiný tým. Důležité je, že kluci s Rusy odehráli vyrovnaný zápas, teď přijdou možná lehčí utkání. Kluci jsou mladí, draví, mají chuť něco ukázat, nedělal bych z té první porážky tragické závěry," dodal pro ŽivotvČesku.cz Patrik Eliáš s tím, že zůstává pozitivně naladěn.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu