Hokejová pohádka se šťastným koncem. Češi jsou mistry světa. Bitvu o zlato okomentoval Vladimír Růžička

Český tým se raduje z vítězství a titulu mistrů světa
Český tým se raduje z vítězství a titulu mistrů světa
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2024

Národní tým si prošel trnitou cestou, jejíž konec je dlážděný zlatem. Počkat si musel dlouhých 14 let, než si zopakoval mistrovskou pohádku. Tým sestavený koučem Radimem Rulíkem předvedl fantazii a v nedělním finále v Praze porazil celek Švýcarska 2:0 v základní hrací době. Pro ŽivotvČesku.cz hokejovou bitvu okomentoval bývalý hokejový útočník a trenér Vladimír Růžička –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ radost z něj jen tryskala, emoce neskrýval.

Lidé po celé republice slaví, jásají a provolávají: »Češi jsou mistry světa!«. Ve finále domácího turnaje český celek pokořil houževnaté Švýcary a nedovolil jim ani jednou skórovat.

"Zápas byl dvě třetiny opatrný na obě strany, ale samozřejmě se objevily tu a tam šance a čekalo se na gól. Pak to rozhodla ve třetí třetině krásná akce. Krásná akce po buly, nahrávka mezi beky, Kundrátek našel Pastu a ten to tam trefil z té jeho »parkety«. Neskutečný," okomentoval pochvalně pro ŽivotvČesku.cz Vladimír Růžička, který zdůraznil, že gólman Lukáš Dostál ukázal, jak vypadají čáry a kouzla v reálném životě.

"Musím říct, že jeho výkon byl neskutečný. Po dlouhé době máme naprosto famózního gólmana," vyzdvihl pro ŽivotvČesku.cz Dostálovy schopnosti Růžička, který jako kapitán dovedl český tým k vítězství na legendárním olympijském turnaji v roce 1998 v Naganu.

Redakci zajímalo, co bylo vlastně klíčové, že český celek nezaváhal a došel si pro zlato. "Myslím, že klíčové bylo, že přijeli tři hráči z NHL, kteří tým doplnili. Jsou to ovšem rozdíloví hráči. A líbilo se mi, jak pracoval celý kolektiv. Byl tam týmový duch. A to je něco, co český hokej potřebuje. Neskutečné nasazení... Všichni skákali do ran, nikdo neuhnul. Neskutečný. Paráda," nešetřil pro ŽivotvČesku.cz emocemi Vladimír Růžička, pro kterého hokej znamená celý život a bitvu o zlato si neskutečně užil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.