Hokejový bouřlivák Ladislav Lubina ve věku 54 podlehl rakovině mozku. Na spoluhráče zavzpomínal Dominik Hašek

Hokejový trenér Ladislav Lubina zemřel ve věku 54 let
Hokejový trenér Ladislav Lubina zemřel ve věku 54 let
Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 9. 2021

Ve věku 54 let zemřela legenda pardubického hokeje a bývalý reprezentant Ladislav Lubina. Hokejový bouřlivák bojoval roky s rakovinou. "Znali jsme se dobře z ledu i mimo něj, mohu o něm říct, že to byl fanatik do hokeje a zůstal takový celý život," řekl pro ŽivotvČesku.cz Dominik Hašek (56).

V noci na úterý zemřel bývalý reprezentant Ladislav Lubina, který byl spjat zejména s pardubickým hokejem. S klubem získal československý titul v sezoně 1988/1989. Jako vůbec první hokejista v historii dosáhl na hranici 900 odehraných ligových zápasů. Bronz pomohl vybojovat na ZOH v Albertville v roce 1992, stejný kov získal také na třech světových šampionátech.

"Za celý klub vyjadřujeme upřímnou soustrast," reagovaly na smutnou událost hokejové Pardubice. Zprávu, která zaskočila české hokejové fanoušky, přinesl Pardubický deník.

"Láďa byl vynikající spoluhráč, ať už mluvím o Pardubicích nebo o národním mužstvu, kde jsme spolu reprezentovali i na mistrovství světa. Odešel blízký člověk, se kterým jsem na ledě prožil více než 5 let. Znali jsme se dobře z ledu i mimo něj, mohu o něm říct, že to byl fanatik do hokeje a zůstal takový celý svůj život. Odchod mladého člověka je vždy bolestivý. Přiznám se, že jsem nevěděl, že je dlouhodobě nemocný," řekl pro ŽivotvČesku.cz Dominik Hašek.

Ladislav Lubina se zapsal nejen do dějin sportu, ale také do černé kroniky. V červenci 2008 způsobil u obce Trotina na Královéhradecku dopravní nehodu, při níž zemřel otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Od nehody utekl. V květnu 2009 byla za útěk od nehody a neposkytnutí pomoci odsouzen na 2 roky podmíněně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.