Hokejový kapitán tragicky přišel o manželku. Láska s Lindsey vzkvétala 17 let

Petr Vrána tragicky přišel o manželku Lindsey.
Petr Vrána tragicky přišel o manželku Lindsey.
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 3. 2021

Kapitána HC Oceláři Třinec Petra Vránu (35) zasáhla tragická událost. Jeho manželka Lindsey (†35) utonula na údolní nádrži Slezská Harta, když se snažila pomoct štěněti. Dobrosrdečná Kanaďanka nepřežila ani přes veškerou snahu záchranných složek. Po boku hokejisty stála už od svých 18 let a podporovala ho v Česku i přesto, že jí při pobytu zde zpočátku trápila jazyková bariéra.

Lindsey Vránová ve věku 35 let zemřela poté, co se snažila zachránit život psovi, jež stál na zamrznuté vodní ploše. Pod manželkou hokejisty Petra Vrány se prolomil led a záchranářům se nepodařilo ji zachránit.

Když členové záchranných složek Lindsey nalezli, na pomoc už bylo příliš pozdě. "Můžeme potvrdit, že jsme přibližně 30 minut po poledni obdrželi oznámení o ženě, která se topila ve vodní nádrži Slezská Harta. Na místo dorazily všechny složky IZS, které dělaly maximum pro to, aby ženu pod hladinou našly. Bohužel se ji už nepodařilo nalézt živou, byla nalezena přibližně po hodině a půl," uvedla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Petr Vrána se s Lindsey seznámil během svého pobytu v Kanadě, kde se snažil prosadit do NHL. Oběma tehdy bylo jen 18 let. "Byl jsem ve věku, kdy kluci začínají s holkama chodit. Doma jsem nebyl, takže byla přirozená věc, že jsem si našel holku tam," sdělil hokejista v rozhovoru pro MF Dnes.

Po 7 letech v Kanadě se Vrána vrátil domů, v NHL měl odehraných 16 zápasů za New Jersey a léčil zlomeninu nohy. Jeho manželka přijela s ním a on sám se začal věnovat hokeji ve Vítkovicích. "Já se zase ráno těšil na tréninky, ale pro manželku to bylo těžší, nemluvila česky, byla sama. Fakt si toho kvůli mé kariéře prožila hodně," zavzpomínal Petr, kterému Lindsey v roce 2015 přivedla na svět syna Lea.

Lindsey se životu v České republice přizpůsobila a později se zvládala i domluvit česky. "Učila se sama, já na to neměl nervy. U doktora nebo na úřadě by asi měla problém, ale jinak se domluví slušně. Třeba v obchodě úplně v pohodě," řekl Petr Vrána deníku Právo.

Po smrti Lindsey Vránové byl odložen zápas 50. kola Tipsport extraligy mezi kluby HC Oceláři Třinec a HC Verva Litvínov. Hokejový klub, ve kterém Petr Vrána působí, to 20 minut před plánovaným utkáním oznámil na svých stránkách.

Herec a komik Luděk Sobota (78) je už více než 40 let ženatý s Adrianou Sobotovou (60), s ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu