Holly ze Smrtonosné pasti je krásná i v 73 letech. Bonnie Bedelia stárne s velkou grácií

Profimedia.cz
Herečka Bonnie Bedelia
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 9. 5. 2021

V roce 1988 měl premiéru dnes už kultovní akční film Smrtonosná past. Hlavní ženskou postavu v něm ztvárnila herečka Bonnie Bedelia (73), která tehdy byla mladá a krásná. Dnes už sice není nejmladší, ale na kráse jí neubylo a ve svém věku je elegantní dámou, kterou přibývající léta o šmrnc jen tak nepřipraví.

Bonnie Bedelia se proslavila jako Holly ve filmu Smrtonosná past. Celá 80. a 90. leta aktivně hrála, později se ale trochu stáhla a přestože se herectví zcela nevzdala, rozhodla se, že psychická pohoda je pro ni důležitější než neustálá práce.

Po letech v Hollywoodu ji omrzel neustálý pocit, že se musí pořád snažit. "Celé ty roky se jenom snažím o to, aby mě někdo chtěl ve svém filmu nebo seriálu. Nechci znít namyšleně, ale nevypadám špatně, pracuji na 200 %, nikdy jsem neměla problémy s alkoholem nebo drogami a stejně musím o role bojovat s herečkami, které se mi nemohou rovnat," řekla Bonnie v rozhovoru pro magazín Dispatch.

V posledních letech začala herečku štvát hlavně touha po mladých ženách. "Snad mě nikdo nepochopí špatně, ale nechápu, proč se ve filmech starší herci zamilovávají do o 20 nebo i 30 let mladších hrdinek. Nemůžu ve filmu stát vedle svého vrstevníka, protože podle dnešních standardů jsem na něj moc stará. To je absurdní," vysvětlila naštvaná Bedelia.

Kromě herectví našla Bonnie vášeň i v jiném umění. "Ráda maluji obrazy, vystudovala jsem uměleckou školu, kde jsem tomuhle koníčku přišla na chuť. Rozhodně se ale nechystám je prodávat nebo vystavovat. Jen si tím příjemně krátím čas," popsala filmová Holly svou oblíbenou zábavu.

Herečka Bonnie Bedelia se stále nejvíce věnuje své rodině. Přestože její děti jsou už dospělé, vídá se s nimi kdykoliv může. Zdá se, že v životě prožívá hodně radostí, neb přibývající léta se na ní nepodepisují a vypadá fantasticky i ve věku 73 let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu