Hollywoodská hvězda Sigourney Weaver ukazuje dokonalé stárnutí. V 71 letech je přirozená a stále šik

Herečka Sigourney Weaverová
Herečka Sigourney Weaverová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 11. 2020

V mládí byla Sigourney Weaver velmi přitažlivou ženou a své kráse nedala sbohem ani po sedmdesátce. I mladším herečkám by svým přístupem ke stárnutí mohla jít příkladem, vypadá přirozeně a přesto má šmrnc. Hollywood, zdánlivě místo splněných snů, má i svou stinnou stránku. Zatímco slavní muži si váží každé své vrásky a šedého vlasu, protože časem bývají žádanější, u žen je tomu právě naopak. Často se tak při honbě za mladistvým vzhledem nechtěně omladí až příliš.

Přirozená sedmdesátnice

Sigourney Weaver, hvězda Vetřelce a Krotitelů duchů, byla vždy velmi přitažlivá a měla jiskru. Ta jí v očích zůstala i po sedmdesátce a sama to přisuzuje přirozenému stárnutí a přijetí toku času. Plastiky jsou Sigourney cizí nikoliv proto, že by je snad odsuzovala, ale proto, že si váží svých zkušeností, jež se ve tváři odráží. "Proč by někdo chtěl vypadat, jako by ani nežil? Proč by někdo chtěl mít zmrzlý obličej? Nechápu to," řekla už před lety.

Příkladný není jen hereččin přístup ke stárnutí jako takovému, ale i její pochopení pro kolegyně, které nesdílí stejný názor. "Společnost na nás tlačí, abychom vypadaly mladě. Na jednu stranu si myslím, že by každá žena měla dělat to, co ji učiní šťastnou."

Všestrannost

Své přirozenosti Sigourney vděčí za skvělé pracovní příležitosti. V 71 letech může stále hrát svůdnice a maskéři ji zvládnou během chvíle proměnit i ve staře vypadající babičku. Weaver je tak bez pochyb jednou z nejvšestrannějších celebrit amerického zábavního průmyslu. 

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.