Honza Musil promluvil o zdravotním stavu po úrazu. Kvůli propíchnuté plíci vznikla značná rizika

Moderátor Honza Musil
Moderátor Honza Musil
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 1. 2021

S koncem loňského roku to byly přesně dva roky od nešťastného úrazu, který si způsobil pádem z žebříku. Po něm skončil v nemocnici, kde prodělal několik operací. I když se moderátor Honza Musil (53) nevzdal, následky poranění se ozývají a budou trvalé. Teď se kvůli epidemii koronaviru řadí do rizikové skupiny. Navíc musel odložit rozhodující kontrolu u lékaře. "Po pádu mám zdravotní následky a nakazit se virem by nebylo rozhodně nic příjemného," přiznal pro ŽivotvČesku.cz charismatický moderátor.

V prosinci 2018 po pádu si poranil páteř, devět žeber a propíchl plíci. Následně prodělal několik operací. Vypadalo to s ním špatně, nakonec se nevzdal a postavil se na nohy.

"Právě následky po zranění plíce jsou rizikové. Musím se tedy pečlivě chránit. Několikrát v měsíci chodím na testy kvůli práci a máme teď obecně užší kolektiv při natáčení. Patřím s následky zranění do rizikové skupiny, takže jsem v mnohém limitovaný. Odložit jsem musel i poslední kontrolu, během které mi lékař měl sdělit, zda dojde k další operaci či už je vše v rámci všech limitů," řekl pro ŽivotvČesku.cz Honza Musil a zdůraznil, že si je vědom, že je řada lidí, kteří jsou na tom mnohem hůře.

"Je mi zcela jasné a plně si uvědomuji, že pro řadu seniorů či lidí s interním onemocněním současná epidemie představuje naprostou až fatální hrozbu. Věřím, že se toho co nejdřív zbavíme a začneme normálně žit," upřesnil Honza Musil pro ŽivotvČesku.cz s tím, že stále rehabilituje, a to pravidelným domácím cvičením a každodenními procházkami.

"Díky tomu se cítím lépe. Ale doživotní následky si po úrazu ponesu. Konkrétně třeba nemohu cestovat letadlem, a to kvůli bolestem, které by mi tlak v letadle přivodil," dodal pro ŽivotvČesku.cz Honza Musil, který se v polovině loňského listopadu stal potřetí dědečkem.

Zdravotní problémy a koronavirová epidemie se nevyhýbá ani známým tvářím. Herec Miroslav E...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu