Hořelo 9 úmyslně zapálených aut. Kriminalisté museli přivolat psovoda

Hasiči museli vyjíždět k požáru vozů.
Hasiči museli vyjíždět k požáru vozů.
Foto: HZS Středočeský kraj

Obyvatelům v obci Chyňava v okrese Beroun se naskytl přímo ohnivý pohled. Středočeským hasičům byl totiž ohlášen v noci na středu 27. května v 01.22 hodin požár čtyř zřejmě úmyslně zapálených aut. Oheň se následně rozšířil a celkem zničil devět vozů.

Operační důstojník vyhlásil poplach profesionálním hasičům ze stanice Beroun a jednotce sboru dobrovolných hasičů Chyňava. Zásah probíhal v dýchací technice vysokotlakým vodním proudem a čtyřmi proudy D25. "Z původně nahlášených čtyř vozidel bylo nakonec požárem zasaženo celkem devět aut. Od jednoho z nich se požár rozšířil na sousední pozemek, kde přeskočil na kůlnu a uskladněné dřevo," uvedli hasiči Středočeského kraje.

"Hasiči dostali požár pod kontrolu osm minut před druhou hodinou, kdy velitel zásahu ohlásil lokalizaci. Následovala prohlídka jednotlivých vozidel a dohašování skrytých ohnisek. Pro lepší orientaci a zajištění podmínek pro dohašování a vyšetřování byl na pozemku instalován osvětlovací balon a také několik přenosných reflektorů. Závěrečná likvidace byla operačnímu středisku nahlášena v 03.10 hodin," uvedl mluvčí.

Podle vyšetřovatele byl požár s největší pravděpodobností založen úmyslně. Vyšetřování události pokračovalo ve středu dopoledne i za účasti kriminální policie, která přizvala také psovoda se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 465 tisíc korun, hasiči uchránili hodnoty za 200 tisíc korun. Vše se obešlo bez zranění osob.

Hasiči museli v sobotu vyjíždět k neobvyklému případu. V Dolních Počernicích praskl nejsta...