Hra na oliheň se možná dočká pokračování. Tvůrci seriálu prozradili, co mají pro druhou sérii v plánu

Hra na oliheň
Hra na oliheň
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 21. 10. 2021

Seriál Hra na oliheň, který v září vyšel na Netflixu, se stal celosvětovým fenoménem. Vydělal už téměř miliardu dolarů, což je mnohonásobně větší částka než 21 a půl milionu dolarů, která byla potřeba na jeho výrobu. Ani samotní tvůrci a herci nečekali, že se z jejich díla stane takový hit. Diváci už volají po druhé sérii a ačkoliv ještě nebyla potvrzena, tvůrci už mají nápady, jak by na úspěch prvních devíti dílů navázali. Článek obsahuje spoilery.

Přestože seriál Hra na oliheň vyšel teprve před měsícem, fanoušci už nyní volají po druhé sérii. Poslední díl první řady, v němž se hlavní hrdina rozhodl nenastoupit do letadla, nechal možnosti druhé série otevřené dveře. Netflix jí ještě zelenou nedal, ale vzhledem k tomu, že konec diváky neuspokojil a také k tomu, že se seriál dočkává takového úspěchu, je velmi pravděpodobné, že vznikne.

Tvůrce, scenárista a režisér seriálu původně na druhou sérii vůbec nepomýšlel. "Je pravda, že první série má otevřený konec. Já jsem to ale vnímal i jako pěkné uzavření celého příběhu. Nechtěl jsem tím ukázat, že se Gi-hun půjde pomstít, jak si mnozí myslí. Představoval jsem si, že spíš půjde zjistit, co za tou hrou je, aby to celé lépe pochopil," řekl Hwang Dong-hyuk magazínu Hollywood Reporter.

"Některé dějové linie zůstaly bez konce a bez vysvětlení. Například příběh policisty a jeho bratra, Bílého koně. Pokud bude druhá série, tak bych se do jejich vztahu rád více ponořil a prozkoumal ho. Také bych se rád zaměřil na muže v obleku, který hrál s Gi-hunem v metru a dal mu vizitku, která vše rozpoutala. Vím, že to by diváky zajímalo," popsal Hwang Dong-hyuk, jaké příběhy by ve druhé sérii rozvinul.

Podle režiséra je mnoho možností, jakým směrem se ve druhé sérii vydat. Na hlavního hrdinu by ale nezapomněl v žádném případě. "Samozřejmě bychom sledovali, jak se Gi-hun snaží dozvědět víc o hrách a jak poznává jejich pozadí a lidi, kteří za nimi stojí. Zatím ale nemám nic promyšlené do detailů," dodal Hwang Dong-hyuk, který sám napsal scénář ke všem epizodám Hry na oliheň a každou také zrežíroval.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.