Hrad nechce komentovat schůzku prezidenta a premiéra. Podle politologa se může hrát o hlavu Arenbergera

Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš
Prezident Miloš Zeman a premiér Andrej Babiš
Foto: Kancelář prezidenta republiky
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 5. 2021

Premiér Andrej Babiš (66) požádal o nečekanou schůzku s prezidentem Milošem Zemanem (76). Hradní mluvčí Jiří Ovčáček pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že na přání premiéra nebude Hrad schůzku komentovat. Podle zákulisních spekulací prezident a premiér jednali o osudu ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (62), který má problémy kvůli majetkovému přiznání a dalším záležitostem. "Když se sejdou dva nejvýznamnější představitelé výkonné moci a není z toho žádný výstup, tak je to samozřejmě zvláštní a netransparentní," řekl pro ŽivotvČesku.cz politolog Josef Mlejnek.

Problémy ministra zdravotnictví Petra Arenbergera se kumulují a navíc se objevuje kritika, že ministerstvo zdravotnictví neřídí systematicky. Spekuluje se, že právě kvůli možnému odvolání ministra zdravotnictví se na Hradě sešli premiér Andrej Babiš a prezident Miloš Zeman.

"Setkání se uskutečnilo na žádost pana premiéra, proto nebudeme poskytovat komentář," uvedl pro ŽivotvČesku.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Později hradní mluvčí doplnil obecné prohlášení, že oba muži jednali o aktuální politické situaci v zemi.

"Takové tajnůstkářství standardní není. Když se sejdou dva nejvýznamnější představitelé výkonné moci a není z toho žádný výstup, tak je to samozřejmě zvláštní a netransparentní. Můžeme jen spekulovat, proč se sešli, ale jako spoustu jiných i mě napadlo, že by to mohlo být kvůli panu Arenbergerovi," uvedl pro ŽivotvČesku.cz politolog Josef Mlejnek.

Prezident Miloš Zeman již o víkendu uvedl, že by proti odvolání ministra zdravotnictví Petra Arenbergera nic nenamítal. Současně ale zdůraznil, že personální změny ve vládě jsou v kompetenci premiéra.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.