Hradní mluvčí v opilosti útočil na záchranáře, při převozu do nemocnice musela asistovat policie. Promluvil Andor Šándor

Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 18. 12. 2021

Tiskový mluvčí prezidenta České republiky Jiří Ovčáček (42) v pátek okolo třetí hodiny ranní skončil v péči záchranářů a policistů. Taxikář, do jehož vozu nastoupil opilý a následně nereagoval na výzvy jeho opuštění, mu přivolal na pomoc zdravotníky, na které byl agresivní a vulgární. Podle bezpečnostního experta Andora Šándora (64) může chybovat každý, důležité je ale chování poté. "Otázka je, v jaké pozici, když jsme zakopli, zrovna jsme a jakou z toho vyvodíme sebereflexi pro další činnost," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Do vozu přepravní služby Jiří Ovčáček nastoupil před třetí hodinou ranní. Když ho taxikář po příjezdu do Dělnické ulici v Holešovicích vyzval k opuštění vozu, na výzvy nereagoval a proto řidič duchapřítomně zavolal opilému hradnímu mluvčímu pomoc. Příjezd záchranářů však pravá ruka prezidenta neocenila, byla na ně agresivní a vulgární, proto musela na místo dorazit i policie.

"Mohu potvrdit, že kolem 3 hodiny ráno jsme vyjížděli do Dělnické ulice v Praze, kde policisté přijali oznámení, že muž odmítá opustit vozidlo taxi služby. Po příjezdu policisté zjistili, že tento muž je silně pod vlivem alkoholu a tak rychlá záchranná služba tohoto muže převezla do nemocnice na ošetření," potvrdil informaci o incidentu pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Richard Hrdina.

Záchranná služba následně za asistence policie odvezla Jiřího Ovčáčka do střešovické nemocnice, podle portálu Aktu.cz zůstal mluvčí Miloše Zemana (77) ještě dlužen 350 korun za jízdu v taxi. Bezpečnostní expert Andor Šándor připouští, že přestože podobné chyby v souvislosti s alkoholem se může dopustit každý, u blízkého spolupracovníka prezidenta České republiky obecně by z takového chování měly být vyvozeny adekvátní následky.

"Všichni jsme jenom lidé a všichni zakopneme. Otázka je, v jaké pozici, když jsme zakopli, zrovna jsme a jakou z toho vyvodíme sebereflexi pro další činnost. Má-li to být někdo, kdo může být bez nadsázky nazván výkladní skříní hlavy státu, tak je to velmi špatný signál, pro který si neumím představit jinou sebereflexi, než takovou, že už tou výkladní skříní nebude," řekl pro ŽivotvČesku.cz Andor Šándor.

Na dotaz redakce ŽivotvČesku.cz se Jiří Ovčáček k incidentu doposud nevyjádřil. Neodpověděl na SMS zprávu a telefon přepnul do módu, kdy se mu nejde dovolat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.