Hrob Jiřího Pomeje moc lidí nenavštěvuje, místo řady vzpomínkových předmětů k němu někdo umístil víčko od PET lahve

Hrob Jiřího Pomeje
Hrob Jiřího Pomeje
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 9. 2023

Psal se únor 2019, když herec a producent Jiří Pomeje (†54) podlehl zákeřné rakovině hrtanu. Pět měsíců po pohřbu byla urna s ostatky uložena do hrobu na hřbitově v Českých Budějovicích. Redaktor portálu ŽivotvČesku.cz se vydal na místo posledního odpočinku třikrát ženatého snílka, jak v současnosti vypadá. Hned první pohled odhalil, že lidově řečeno moc fanoušků, ale i někdejších přátel tam dlouho nezavítalo. Dokonce vedle náhrobní desky někdo odložil víčko od PET lahve.

Místo posledního odpočinku Jiřího Pomeje v Českých Budějovicích nechal zhotovit jeho otec - Jiří Pomeje starší (†76). Tehdy sám bojoval rovněž s rakovinou hrtanu, zemřel necelý rok a půl po odchodu svého syna. Podle posledních informací redakce ŽivotvČesku.cz se o místo posledního odpočinku stará hlavně umělcova maminka, která na svého milovaného syna nikdy nedala dopustit.

I když Pomeje byl veřejnosti znám jako snílek a muž, který byl s nadsázkou řečeno propagátorem takzvaného velikášství, jeho hrob tomu neodpovídá. V současnosti oplývá spíše skromností a vidět na něm lze jisté »zapomnění« - nepřekypuje svíčkami ani vzpomínkovými předměty. Přesto je hezky udržovaný - lépe řečeno je patrné, že se o něj někdo v různých intervalech stará.

Na desce hrobu pak leží věnec vytvořený z větviček a doplňují ho šnečí ulity. Kromě červeného srdce je na místě vidět i odložené víčko od PET lahve, které rozhodně není součástí vzpomínkových symbolů.

"Jirka nikdy nebyl zlý člověk, u něj se nedalo nikdy mluvit o nějaké lidské zákeřnosti, byl to zkrátka fanfaron, který život bral z romantického až naivního konce," uvedl pro ŽivotvČesku.cz režisér Zdeněk Troška (70), kterého pojilo s Pomejem letité přátelství.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.