Hrob Karla Gotta je po jeho smutném výročí obklopen květinami, svíčkami a dárky. Tohle všechno na něj lidé umístili

Autor: ŽivotvČesku | Hrob Karla Gotta
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 10. 2021

Jeho pozemské putování skončilo před dvěma lety, ale v srdcích fanoušků fenomenální umělec Karel Gott (†80) dál zůstává živý a nezapomenutelný. Na hřbitově v pražských Malvazinkách, kde Mistr našel místo věčného klidu, bylo v den smutného výročí rušno. Cestu k hrobu podniklo velké množství oddaných i zvědavých fanoušků. Redakce ŽivotvČesku.cz se na místo vydala s kamerou.

Stovky svíček, květiny i osobní vzkazy. Hrob Karla Gotta se pro jeho fanoušky stává poutním místem a někteří se i dva roky od jeho skonu neubránili slzám. Milovaný umělec, velký člověk a starostlivý otec čtyř dcer mnoha lidem intenzivně chybí, jako by jim odešel blízký příbuzný.

"Chtěla jsem tady zapálit svíčku už loni, ale na výročí jsem byla nemocná, což mě mrzelo. Letos mě sem syn konečně dovezl. Co k tomu říct? Pan Gott a jeho písničky mi moc chybí a myslím, že vlastně chybí tak nějak celkově," řekla pro ŽivotvČesku.cz paní Marie, která přijela od Příbrami.

Na geniálního zpěváka, který zářil před i po roce 1989, si kromě obyčejných lidí vzpomněla i řada přátel z uměleckého či politického světa. Květiny na hrob nechal poslat i prezident republiky Miloš Zeman (77). "Prezident republiky Miloš Zeman a paní Ivana Zemanová uctili při příležitosti druhého výročí odchodu z tohoto světa památku Karla Gotta zasláním květiny se stuhou," napsal na sociální síť hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Karel Gott zemřel obklopen rodinou 1. října 2019 ve vile na Bertramce. Tělo a mysl už dál nechtěly bojovat s akutní formou leukemie. Poslední dny svého života Mistr již nedocházel na léčbu, která ho vysilovala. Urovnal si poslední věci a závěrečné chvíle naplněného života chtěl prožít po boku svých nejbližších.

Hrob Karla Gotta
Hrob Karla Gotta
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.