Hrozí i derby se Slováky. Fotbalisté vyhlíží soupeře do osmifinále. Musí porazit každého, říká expert

Tomáš Souček, Vladimír Coufal a anglický hráč Declan Rice.
Tomáš Souček, Vladimír Coufal a anglický hráč Declan Rice.
Foto: Profimedia

V posledním zápase ve skupině podlehli čeští fotbalisté Anglii 0:1. Souběžně hrané utkání mezi Skotskem a Chorvatskem rozhodlo o tom, že Češi spadli na třetí místo ve skupině. I tak ale postupují. V osmifinále národní tým může při souhře náhod narazit i na Slovensko. Rýsují se ale i silnější soupeři. "Kluci si musí uvědomit, že pokud chtějí domů přivézt nějaký úspěch, tak budou muset porážet i silné soupeře," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý fotbalový brankář Jaromír Blažek (48).

Prohra s Anglií a vítězství Chorvatska nad Skotskem v poměru 3:1 odsunuly českou reprezentaci na 3. místo základní skupiny. To znamená, že v osmifinále může národní tým narazit na vítěze skupiny C, kterým je Nizozemsko. Zápas by se hrál 27. června v Budapešti. Což by bylo přijatelné i pro české fanoušky, kteří by měli šanci se na zápas dostat.

Druhou možností je, že Češi narazí na vítěze skupiny E. Tím bude někdo z čtveřice Švédsko, Španělsko, Polsko či Slovensko. Hrálo by se příští úterý v Glasgow.

"V téhle fázi turnaje jsou všichni soupeři na stejně vysoké úrovni. A koho bych si přál? Byl bych rád, kdybychom hráli v Budapešti, kvůli lidem, aby za námi fanoušci mohli přicestovat a povzbudit nás," uvedl po zápase s Anglií trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý.

Český reprezentační obránce Vladimír Coufal (28) podal ve druhém zápase na Mistrovství Evropy skvělý výkon, který lehce pokazilo podklouznutí před gólem soupeře. I přes toto zaváhání to vypadá, že národním tým do vyřazovací části šampionátu proklouzne. "S manželem jsme si volali hned po zápase a říkali jsme, že to vypadá dobře, ale stát se ještě může cokoliv. Postup ze skupiny nechceme zakřiknout," řekla Hana Coufalová pro ŽivotvČesku.cz.

S jeho názorem do jisté míry souhlasí bývalý gólman reprezentace a pražské Sparty Jaromír Blažek. "Kluci si musí uvědomit, že pokud chtějí domů přivézt nějaký úspěch, tak budou muset porážet i silné soupeře. Když nedostanou silný tým v osmifinále, tak ve čtvrtfinále už určitě. Nad protivníkem pro osmifinále bych tedy moc nepřemýšlel, je to mistrovství Evropy a pokud chtějí uspět, tak musí porážet i velké týmy," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý brankář, který nyní působí jako asistent trenéra v Ústí nad Labem.

"Kdyby Češi ze skupiny postoupili, přál bych jim Francii. Zajímalo by mě, jak by se kluci popasovali s Kylianem Mbappém a dalšími rychlostními typy celého týmu," řekl pro ŽivotvČesku.cz David Limberský, když ještě Češi mohli dostat Francii. Tato varianta ale v úterý večer padla. Místo Francie ale mohou Češi změřit síly například se Španělskem. I to by byla zajímavá bitva. Jisté je, že osmifinále bude hodně složitý zápas. Soupeř pro český tým bude definitivně známý ve středu večer.

Mnoho profesionálních fotbalistů sbírá hodinky, modelky nebo rychlá auta. Někteří hráči al...

Zavřít reklamu