Hrubá stavba stojí, vyladí se detaily a pozemek. Nový dům Lucie Šafářové si sousedé pochvalují

Lucie Šafářová a dům
Lucie Šafářová a dům
Foto: archiv ŽivotvČesku.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 2. 2021

Stavební projekt tenistky Lucie Šafářové (34) v Radotíně u Prahy jde do finále. Hrubá stavba stojí a další fází bude úprava pozemku, o kterou se zřejmě postarají zahradníci. "Jsme rádi, že jde o normální stavení," uvedli pro ŽivotvČesku.cz budoucí sousedé slavné sportovkyně. Druhou část pozemku vlastní hokejista Petr Vampola (39).

V minulosti se na radotínských svazích pěstovala vinná réva, která na svazích směřujících k Berounce měla ideální podmínky. Vinné hrozny ale musely ustoupit rozrůstající se zástavbě a dnes na jihozápadním okraji města stojí vkusné domy a vily. Moderní dům s plochou střechou zde nechala postavit také fedcupová hrdinka a bronzová medailistka z olympijského Ria Lucie Šafářová.

Za dva roky od pořízení pozemku zde stavební dělníci dokázali vykouzlit vkusnou stavbu, která nenarušuje architektonický ráz poměrně klidné ulice. "Že je to paní Šafářové, to ani nevíme. Jsme hlavně rádi, že to není nějaký obrovský barák, ale normální stavba," uvedli pro ŽivotvČesku.cz sousedé, kteří se domnívají, že Šafářová si pozemek pořídila hlavně jako investici.

Podle magazínu Sedmička je pozemek velký 253 metrů čtverečních a Lucie Šafářová, která s hokejistou Tomášem Plekancem (38) vychovává roční dceru, za něj zaplatila více než dva a půl milionu korun. Část peněz hradila z hypotečního úvěru.

Zajímavostí je, že druhou část pozemku vlastní hokejista Petr Vampola (39), který žije s vdovou po tragicky zesnulém kamarádovi Karlu Rachůnkovi. Ten ve věku 32 let nepřežil pád letadla s hokejisty ruské Jaroslavle. Vše nasvědčuje tomu, že Vampola i Šafářová nebudou v Radotíně přímo bydlet, ale myslí na zadní kolečka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.