Reklama:

Hrůzné následky domácího porodu v domě sekty na Plzeňsku. Matka byla pupeční šňůrou s dcerou spojena 12 hodin

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 9. 2024

Otřesný případ domácího porodu se odehrál v obci Plasy na Plzeňsku v jednom z domů, kde se nachází sídlo centra Ohnivý drak a sekty Život v srdci. Jedna ze členek sekty podstoupila domácí porod v přítomnosti porodní duly. Během porodu však zřejmě nastaly komplikace spojené s nepřestřižením pupeční šňůry. Matka tak byla s miminkem propojena podle dostupných informací webu Krimi Plzeň více jak dvanáct hodin. Mezitím matka zkolabovala. K domácím porodům v obecné rovině promluvila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Reklama:

K domácímu porodu v obci Plasy na Plzeňsku mělo dojít podle Krimi Plzeň v neděli odpoledne. Při něm se v sídle sekty Život v srdci narodila holčička. V pondělí však nastaly komplikace u matky i dítěte. Matka, jež začala na toaletě kolabovat, byla stále ještě spojena s miminkem pupeční šňůrou. Na videu kanálu Krimi Plzeň na streamovací platformě jsou vidět záběry, které pořídil vůdce sekty Lukáš S. krátce předtím, než zavolal kolabující rodičce záchranku.

Reklama:

Na místo tak byly přivolány záchranné složky, které začaly mladou ženu resuscitovat. Miminko dopravil vrtulník do Fakultní nemocnice Lochotín, kde následně skončila i matka. Podle dosavadních informací jsou obě stále v kritickém stavu.

Případem se začala zabývat policie. "V tuto chvíli mohu uvést, že jsme od záchranné služby přijali oznámení, že v Plasích mělo dojít k domácímu porodu a žena i novorozenec museli být transportováni do nemocnice. My nyní zjišťujeme, zda v souvislosti s touto událostí nedošlo k protiprávnímu jednání," uvedla pro Krimi Plzeň mluvčí policie.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila mluvčí pražské záchranné služby Janu Poštovou s dotazem, zda je časté, že záchranka vyjíždí k domácím porodům. "V momentě, kdy dojde ke komplikacím při plánovaném domácím porodu a my se o tom dozvíme, tak samozřejmě záchranná služba k němu vyjíždí. Jedná se ročně o jednotky případů," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Jana Poštová s tím, že je důležité, aby rodička zvážila všechna rizika domácího porodu.

"Je potřeba, když se maminka rozhodne podstoupit domácí porod, uvědomit si rizika, jelikož sanitka není zaparkovaná před domem a není v ní neonatologický specialista, který dokáže akutně ty situace dobře vyřešit. Většinou jde o čas. Je velmi důležité zvážit rizika, která mohou být spojena s porodem v domácím prostředí," uzavřela mluvčí pražské záchranky.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: