Hudebník František Nedvěd přiznal, že onemocněl rakovinou. Věřím, že zlom přijde v lednu, říká

Hudebník František Nedvěd
Hudebník František Nedvěd
Foto: Showpix
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 12. 2020

Legenda české country muziky František Nedvěd (73) bojuje se zákeřnou rakovinou. V současnosti je léčen chemoterapií. Sám věří, že se jeho zdravotní problém zlepší v úvodu nového roku. "Věřím, že v polovině ledna se to zlepší," řekl pro ŽivotvČesku.cz legendární hudebník.

Informaci, že bojuje se zákeřnou rakovinou, oznámil v ranním vysílání Rádia Impuls. "Pustím to do světa, ať to všichni vědí. Jsem v léčení na chemoterapii, takže čekám, jestli se to spraví anebo ne," uvedl v rádiu..

Nemoc u zpěváka lékaři diagnostikovali před rokem. Kvůli boji s rakovinou má problémy i s hlasem. "Zatím se mi hlas ještě nevrátil. Jsem pořád v léčení a předpokládám, že tak v polovině ledna už zase budu moct trochu zpívat, zatím jsem rád, že mluvím," řekl pro ŽivotvČesku.cz František Nedvěd.

Mimořádně nadaný zpěvák věří, že léčba bude úspěšná. "Jakmile mi to objevili, tak se zakázalo zpívat. Beru to jako znamení, že když nemůžu zpívat já, tak nesmí nikdo. Takže očekávám, že jakmile se opatření uvolní, tak se mi hlas vyléčí a budu moci pokračovat ve své práci. Ničemu nepodléhám, jenom se léčím. Budu se těšit, že příští rok bude lepší, než ten letošní," uvedl v rádiu František Nedvěd, kterého v prosinci čeká třetí terapie.

Pro ŽivotvČesku.cz Nedvěd upřesnil, jak prožívá současnou situaci v souvislosti s koronavirem. "Je to hrůza. Čas trávím tak, že mohu jen na procházku, koukat na televizi, jíst, spát a žádné velké akce. Je to špatné. Už aby to bylo za námi," povzdechl si pro ŽivotvČesku.cz muž, který největší hudební úspěchy zaznamenal ve dvojici se svým bratrem Janem (74).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.