Reklama:

Hvězda filmu Mumie se ukázala v Praze. Herec John Hannah zestárl, ale šediny a vrásky mu sluší

Herec John Hannah
Herec John Hannah
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 10. 2021

Britský herec John Hannah (59) na sebe výrazně upozornil ve třech pokračováních snímku Mumie. Ztvárnil bratra hlavní hrdinky Jonathana, tedy muže, který okrádal pobudy a nevedl zrovna dvakrát poctivý život. Od natočení prvního dílu uběhlo už 22 let a herec logicky prošel přirozenou proměnou, kterou fanoušci mohli spatřit v Praze na vlastní oči.

Reklama:

V pražském kině Lucerna měl totiž v pondělí večer premiéru film Zpráva, v němž si jednu z rolí zahrál i herec John Hannah. Na slavnostní premiéře proto nemohl chybět a do Česka se tak znovu zavítala hvězda světového formátu. Britského umělce si mohou mnozí pamatovat například ze snímků s názvem Mumie, jeho pokračování Mumie se vrací či ze seriálu Spartakus.

Reklama:

Věhlasný herec John Hannah se od dob vzniku slavných hollywoodských hitů vizáží změnil. V několika rozhovorech přiznal, že se stárnutím se nesmiřuje zrovna dvakrát nejlépe. "Občas se podívám do zrcadla, nebo projdu okolo výlohy obchodu a ptám se sám sebe, kdo je ten stařec, kterého tam vidím. Pak mi teprve dojde, že jsem to já," řekl herec britskému deníku Mirror.

Na natáčení filmů, které i za dlouhé roky na popularitě u diváků neztratily, sympatický Brit rád stále vzpomíná. "Jonathan je podle mě postava, se kterou se diváci mohou na určité úrovni propojit. Když vidí, že se na svět řítí zkáza a k životu se probrala příšera, která zabíjí všechny okolo, zpanikaří. Chová se jako člověk, ne bojovně jako hrdinové," popsal John Hannah deníku The Scotsman, proč svou roli řadil mezi jemu oblíbené.

I když Johna Hannaha stárnutí dostává z jeho komfortní zóny, nelze přehlédnout, že šediny, vrásky v obličeji a šedé vousy mu sluší. S přibývajícím věkem získal charisma, které zcela jistě uplatní ve stále vyspělejších rolích.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: