Hvězda Grinche je k nepoznání. Z Taylor Momsenové je drsná rebelka s tunou líčidel a temnou minulostí

Taylor Momsenová si zahrála Cindy ve vánočním filmu Grinch
Taylor Momsenová si zahrála Cindy ve vánočním filmu Grinch
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2021

Jako sedmiletá dívenka se objevila po boku legendárního komika a herce Jima Carreyho (59) v rodinném filmu Grinch, který je každoroční vánoční klasikou televizního programu. Herečka Taylor Momsenová (27) se představila divákům jako rozkošná Cindy, která se snažila hledat dobrou stránku skřeta jménem Grinch a změnit jeho pohled na poslední svátky roku. Od uvedení filmu uplynulo dvacet let a dětská hvězda se změnila k nepoznání. Má za sebou temné časy, které ji hodně ovlivnily.

Na počátku nového milénia vznikl vánoční film Grinch režiséra Rona Howarda, který vyprávěl příběh zlého zeleného skřeta, který nesnášel svátky a snažil se lidem škodit a udělat všechno pro to, aby jim Vánoce znepříjemnil. Zahrál si ho legendární komik Jim Carrey a k němu se připojila teprve sedmiletá holčička Cindy, kterou ztvárnila Taylor Momsenová. Sváteční pohádka vydělala téměř 350 milionů dolarů (v přepočtu více než 7 miliard korun) a získala prestižní ocenění – Oscara za nejlepší kostýmy a masky.

Tehdy dětská herečka a nyní už dospělá umělkyně popsala, jaké měla štěstí, že mohla být součástí filmu, který stále dokáže v lidech vzbuzovat emoce. "Myslím si, že Grinche lidé milují hlavně proto, že jádro příběhu je tak krásné a srdečné. Má opravdu správné poselství. Bez ohledu na to, kolik člověku je, se příběh dotkne jeho srdce. Bylo úžasné být toho součástí. Skutečnost, že se Grinch každý rok vrací, znamená, že vždy je na co se těšit. A osobně si myslím, že film přináší radost a alespoň trochu štěstí každému, kdo se na něj podívá. Pamatuji si, že Jim Carrey byl opravdu laskavý a ke své práci přistupoval metodicky. Dokonce i jako dítě si uvědomuji, jak jsem ho při hraní sledovala a říkala jsem si, že právě teď sleduji umělce při práci," zavzpomínala Taylor Momsenová v rozhovoru pro televizní pořad Today.

V osobním životě zažila ztráty, když přišla o blízké osoby, což ji na čas dostalo na pomyslný okraj propasti. Měsíce truchlila kvůli smrti rockového zpěváka Chrise Cornella (†52), který spáchal sebevraždu a necelý rok poté přišla další rána. Její blízký přítel a hudební producent Kato Khandwala (†47) zemřel při tragické nehodě na motorce.

Herečka se uzavřela ve svém domě, utápěla se v bolesti a žalu, který jí působil ty nejčernější myšlenky. Pomýšlela na konec. "Musela jsem udělat vědomé rozhodnutí – ocitla jsem se na opravdu temném místě. Buď se rozhodnout pro smrt a zemřít s tím, co dělám sama sobě, nebo to změnit a posunout se dál. Nevěděla jsem, jestli se z toho někdy dostanu a popravdě jsem netušila, jestli vůbec chci," cituje slova Taylor Momsenové web Thefortyfive.com.

Taylor Momsenové se nakonec podařilo překonat zlomové období, kdy pomýšlela na nejhorší. Koupila si dům na odlehlém místě v Maine, kde má klid a soukromí, které tak potřebovala. Soustředí se na práci ohledně kapely The Pretty Reckless. Drží se mimo centrum dění a to jí vyhovuje. Potvrdila také, že nemá v plánu pokračovat v reebotu Super drbny a snaží se vyhýbat také častému sledování sociálních sítí.

Pandemie koronaviru sice posunula vydání nového alba její skupiny, ale ani to ji nezastaví. Blondýnka, která má image drsné rebelky s výraznými outfity i líčením, chce pokračovat v hudební kariéře, ale o slávu už nestojí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.