Hvězda Okresního přeboru Jakub Kohák o kauze Romana Berbra: Je to obraz naší doby

Herec Jakub Kohák
Herec Jakub Kohák
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 10. 2020

Zdá se, že český fotbal se začíná pomalu desinfikovat od temných dob. Ale je zřejmé, že to bude ještě hodně bolestivý proces. Fotbalový funkcionář Roman Berbr je ve vazbě a v pondělí rezignoval na funkci místopředsedy FAČR. Oslovili jsme hvězdu seriálu Okresní přebor, aby současné dění okomentovala. Herec Jakub Kohák trochu mírní nadšení fotbalových fanoušků. Počká si, jak celá kauza dopadne.

Kriminalisté jsou přesvědčeni, že fotbalový boss Roman Berbr nepřišel ke svému majetku legálním způsobem. V pátek byl zadržen a od té doby z vazby sleduje, jak policisté kolem něj a dalších fotbalových šíbrů šněrují pavučinu důkazů. Panuje podezření, že Berbr kolem sebe vytvořil síť, která ovlivňovala zápasy, korumpovala rozhodčí i hráče.

Fanoušci, kteří stále chtějí věřit, že výsledek na zeleném pažitu ovlivňují hlavně dvě jedenáctky a jejich kouzla s míčem, doufají, že současné události pomohou českému fotbalu vrátit pošramocený kredit.

Roman Berbr v pondělí rezignoval na funkci místopředsedy FAČR. Výkonný výbor fotbalové asociace také odvolal komisi rozhodčích v čele s předsedou Jozefem Chovancem. Podle některých hlasů se židle houpe i pod Berbrovou partnerkou Dagmar Damkovou. Ta působí jako členka komise rozhodčích mezinárodních organizací FIFA a UEFA.

O komentář jsme požádali muže, který se proslavil jako gólman v seriálu Okresní přebor. "Já se v tom nevyznám do detailů. Ta jména jsou propíraná dlouho, počkám si ale na výsledek, co přesně se bude dít," uvedl pro ŽivotvČesku.cz herec Jakub Kohák.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.